Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
3,5 Ayda Keman Yapıp Tamir Etmeyi Öğrendiler

3,5 Ayda Keman Yapıp Tamir Etmeyi Öğrendiler

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde Kaymakamlığın yürüttüğü “Şen Sesler Projesi” kapsamında keman üretimi için özel olarak hazırlanan atölyede 3,5 aylık bir süre zarfında müzik aleti üretimi ve onarımı alanında uzman bir eğitmen tarafından öğrencilere 120 saatlik bir eğitim verildi.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile müşterek olarak gerçekleştirilen projenin Kaymakamlık olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üzerinden yürütüldüğünü belirterek, “Şen Sesler Projesi “adı altında gerçekleştirilen bu projede amaç insanların bildikleri, yatkın oldukları konuda destek vermek olarak belirlendi. Bölgemiz müzik konusunda büyük altyapıya sahip. Bu sebeple bölgede sevilen insanların ilgi duyduğu, sıkılmadan yürütebilecekleri konu üzerinde yoğunlaşmalarını sağlamak gerektiğini düşünerek bu projeyi hayata geçirdik. Şen Sesler Projesine dahil olanlara keman yapımı, onarım ve tamiratı konusunda eğitimleri verildi. Bu projenin gerçekleştirilmesinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı yetkililerine, proje ekibi çalışanlarına, onlara mekan sağlayan Milli Eğitim teşkilatına ve katkıda bulunan diğer kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından ise kursiyerlere belgeleri ve kemanları Kaymakam Cengiz Karabulut ve Belediye Başkanı Halil Büyükerol tarafından takdim edildi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir