4. Atikhisar Kır Şenliği

4. Atikhisar Kır Şenliği
03 Mayıs 2014

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi kolaylaştırıcılığında düzenlenen 4. Atikhisar Kır Şenliği 3?4 Mayıs tarihleri arasında Atikhisar Barajı’nda (Kayadere Köyü Mesire Alanı) gerçekleştirilecek. Şenliğin bu yıl sloganı “Ağaçlar yeşilken sular maviyken çocuklarımız gülerken” olarak belirlendi. 4 Mayıs Pazar günü şenliğe katılmak isteyenler için Cumhuriyet Meydanı, Esenler Özgürlük Parkı ve Barbaros Mahalle Meclisi önünden saat 11.00’den itibaren araçlar kaldırılacak.

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi Kolaylaştırıcılığında düzenlenen Atikhisar Kır Şenliği hazırlık sürecinin 20 Ocak 2014 günü başladığını bildiren Kaz Dağı Ve Biga Yarımadası Çalışma Gurubu kolaylaştırıcısı Muhammet Şapçı; “Toplantıda şenliklerin temel ilkeleri, felsefe ve yöntemini konuştuk. Bu felsefe ve ilkeler doğrultusunda 30 Ocak 2014 tarihindeki toplantıda amaç ve ilerleyen süreçte neler yapmamız gerektiği belirlendi. Gerçekleştirdiğimiz toplantılarla süreci tamamlamış durumdayız. Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Kent Konseyi ve meclisleri başta olmak üzere AKUT, ÇASEMDER, Zirve Dağcılık destek verdi” dedi.

“Ağaçlar yeşilken sular maviyken çocuklarımız gülerken”
4. Atikhisar Kır Şenliği sloganı hakkında bilgiler veren Kaz Dağı Ve Biga Yarımadası Çalışma Gurubu kolaylaştırıcısı Muhammet Şapçı; “Temiz çevre, temiz toplum için sağlıklı bir ortama, bireylerin sağlıklı olması için temiz çevreye ihtiyaç var. Dolayısı ile bu yılın sloganını ‘Ağaçlar yeşilken, Sular maviyken, Çocuklarımız gülerken’ olarak belirledik. Biga yarımadası sadece Kaz Dağlarının beslediği sularla yaşamını sürdürüyor ve bölgeyi Kaz dağları besliyor. Dolayısıyla su havzamızı korumalı, suyumuza sahip çıkmalıyız. Elimizden geldiği kadar toplumun dikkatini bu noktaya çekmeye çalışıyoruz. İnsanlar artık doğadan koptu. Sadece evlerde hava durumuna göre mevsim değişikliğini anlamaktan ziyade, doğa içinde bizzat yaşayarak ortamı gözlemleyerek büyümelerini, insanlarımızın doğa ile bütünleşmesini istiyoruz. Halkımız suyun önemini kavramalılar. Bu arada Kayadere köy muhtarına büyük işler düşüyor. Onunla görüştük gerekli çalışmaları yapıyoruz. İnsan – Doğa buluşmasını gerçekleştireceğiz. Şenliği ulusal-uluslararası boyuta taşımak istiyoruz” dedi.

“Ücretsiz Araç Hareket Noktaları”
Şenlik alanına katılmak isteyenler için 4 Mayıs Pazar günü saat 11.00’dan itibaren Cumhuriyet Meydanı, Esenler Özgürlük Parkı ve Barbaros Mahalle Meclisinden araçlar kaldırılacak.

4. Atikhisar Kır Şenliği Program
3 Mayıs 2014 Cumartesi
Basın Açıklaması ve Farkındalık Yürüyüşü
Yer: Cumhuriyet Meydanı
Saat: 12.00
12.00 ? Dans Gösterisi
12.15 ? Tiyatro Gösterisi
12.30 ? Açılış Konuşmaları
13.00 ? Farkındalık Yürüyüşü
Güzergah: Cumhuriyet Meydanı ? İskele Meydanı ? Kordon ? Golf Çay Bahçesi

4 Mayıs 2014 Pazar
Atikhisar Kır Şenliği
Yer: Atikhisar Barajı (Kayadere Köyü Mesire Alanı)
Saat: 13.00
13.00 ? Açılış Konuşmaları
13.30 ? Oyun ve Etkinlikler
14.30 ? Konser Can Gox
15.30 ? Pilav İkramı
16.00 ? Grup More Konseri
17.00 ? Teşekkürler ve Kapanış

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir