4 Yaşındaki Kayıp Çocuğa Polisler Sahip Çıktı

21 Ocak 2009

Çanakkale’de annesinin yan komşuya pirinç almaya gönderdiği 4 yaşındaki çocuk, evini bulamayınca kayboldu. Polislerin sahip çıktığı çocuk, uzun süren uğraşların ardından annesiyle buluşturuldu.

Esenler Mahallesi Şehitler Camii civarında devriye görevi yapan polisler tarafından bulunarak Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülen 4 yaşındaki çocuğun kimlik bilgilerine ulaşılamadı. İsminin Fatih olduğunu söyleyen çocuğa bisküvi ve meyve suyu alan polisler, onunla bir süre konuştu. Babasının ve annesinin ismini de söyleyemeyen minik Fatih, elindeki poşette bulunan az miktardaki pirinçle emniyet kuvvetlerine bir türlü ailesi ile ilgili geniş bilgi veremedi. Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri belediye ve Esenler
Muhtarlığı’nı arayarak kayıp çocuk ihbarı olması halinde kendilerine başvurulmasını istedi. Bu arada çocuğun bulunduğu bölgede devriye gezen emniyet birimleri, aynı bölgede çocuğunu kaybeden vatandaşı aramaya başladı. Yaklaşık 1 saat süren çalışmanın sonunda yol üzerinde bir kadının çocuğunu aradığını gören ekipler, anneyi oğluyla buluşturdu. Annesinin küçük Fatih’i yan komşusundan pirinç almaya gönderdiği, ancak evi bulamayan çocuğun kaybolduğu öğrenildi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir