42 Yaşındaki İngilizce Öğretmeni Organlarıyla 4 Kişiye Hayat Verecek

09 Ocak 2012

Çanakkale’nin Çan ilçesinde, geçirdiği beyin kanaması sonucu hastanede beyin ölümü gerçekleşen 42 yaşındaki İngilizce öğretmeninin organları 4 kişiye hayat verecek.

42 yaşındaki İngilizce Öğretmeni Yasemin Gül’ün beyin kanaması sonucu 3 gün önce Çan’dan Çanakkale Devlet Hastanesi’ne getirildiğini belirten Organ Bağışı Çanakkale İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, “Çan İbrahim Bodur Anadolu lisesi’nde İngilizce öğretmeni olarak görev yapan ve 20 aylık bir bebeği bulunan Yasemin Gül (42) 10 günden bu yana baş ağrısı çekiyormuş. Bu ağrıların ardından 3 gün önce aniden fenalaşınca önce Çan, ardından da Çanakkale Devlet Hastanesi’ne sevk edilmiş” dedi.

Dr. Azem Ülkü, Çanakkale Devlet Hastanesi’nde yapılan tetkiklerde hastanın beyin kanaması geçirdiği tespit edilerek yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığını da belirterek, “Ancak yapılan bütün müdahalelere rağmen beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine durumu ailesine bildirdik. Ailesi de organ bağışına olumlu baktı. Bunun ardından bizler de organ nakli koordinasyon bölge merkezleri ile temasa geçtik. Beyin ölümü gerçekleşen İngilizce Öğretmeni Yasemin Gül’ün organlarıyla 4 kişi yeniden hayata tutunacak. Buna göre 1 böbrek ve karaciğer Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne, 1 böbrek Bursa Acıbadem Hastanesi’ne ve Kalp de Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’ne gönderildi” dedi.

ORGANLARI İLE 4 KİŞİYE HAYAT VEREN ÖĞRETMENİN CENAZESİNDE GÖZYAŞI SELİ
Çanakkale’nin Çan ilçesinde beyin kanaması sonucu hayatını kaybettikten sonra organları bağışlanan 42 yaşındaki İngilizce öğretmeni Yasemin Gül için okulunda düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.

42 yaşındaki İngilizce öğretmeni Yasemin Gül, beyin kanaması teşhisi ile 3 gün önce Çan’dan Çanakkale Devlet Hastanesi’ne getirilmiş ve burada yapılan bütün müdahalelere rağmen önceki beyin ölümü gerçekleşmişti. Bunun üzerine aile ile görüşen Organ Bağışı Çanakkale İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’nde görev yapan Yasemin Gül’ün (42) organlarının bağışlanıp bağışlanmayacağını sormuştu. Aile de buna olumlu bakarak öğretmenin organlarını bağışlama kararı almıştı. Dün öğle saatlerinde Bursa ve Ankara’dan gelen ekipler 2 böbrek ve 1 karaciğeri Bursa’ya, kalbi de Ankara’da götürerek organ bekleyen hastalara nakletmişti.

CENAZE TÖRENİNDE GÖZYAŞLARI SEL OLDU
42 yaşında hayatını kaybeden İngilizce öğretmeni Yasemin Gül’ün cenazesi, sabah saatlerinde yıllarca öğretmenlik yaptığı Çan Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’ne getirildi. Burada bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Okul Müdürü Cafer Uslu, eski okul müdürlerinden Ahmet Meydan ve öğrenci Büşra Tepe, genç yaşta hayatını kaybeden İngilizce öğretmeni Yasemin Gül’ün ölümünden duyduklarını üzüntüyü dile getirdi. Konuşmalar sırasında öğrenciler ve öğretmenler gözyaşlarına hakim olamadı.

Demirci Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra, Yasemin Gül’ün cenazesi şehir kabristanında gözyaşları arasında toprağa verildi.

DAHA ÖNCE ORGANLARININ BAĞIŞLANMASINI İSTEMİŞ
Öte yandan Erdal Gül ise eşinin daha önce kendisine bir şey olması halinde organlarının bağışlanmasını vasiyet ettiğini belirterek, “Bana bunu birkaç kez söylemişti. Bu olayın ardından da onun isteğini yerine getirerek organlarını bağışlama kararı aldım. Şu an ne diyeceğimi bilemiyorum. Bundan sonra eşimin bana emaneti olan 20 aylık oğlum Tahsin Mert’i büyüteceğim” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir