49. Çanakkale Troia Festivali’nin Afişi Belirlendi

06 Haziran 2012

Bu yıl 49.’su düzenlenecek olan Uluslararası Çanakkale Troia Festivali afişinin belirlenmesi için Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen afiş tasarım yarışmasının bu sene 8.’si gerçekleştirildi.

Grafikerler Meslek Kuruluşu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Troia-Tubingen Vakfı ortaklığıyla gerçekleştirilen yarışmaya 178 adet eser katıldı. Son katılım tarihinden sonra gelen 5 adet eserin değerlendirmeye alınmadığı yarışmada Refik Yalur’un afiş tasarımı birinci seçilirken, Özgür Hünel ve Baran Can Drahor’un tasarımları ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışmaya katılan eserler, 9?13 Ağustos 2012 tarihleri arasında düzenlenecek Troia Festivali boyunca sergilenecek.

49. Uluslararası Troia Festivali Afiş Yarışması Seçici Kurulu; Ali Akdamar (Grafik Tasarımcı, GMK Üyesi), Yrd. Doç. Seyhan Boztepe (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Üyesi), Yrd. Doç. Dr. Didem Çatal (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Üyesi), Turgut Erentürk (Grafikerler Meslek Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkan Yrd.), Doç. Namık Kemal Sarıkavak (Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Üyesi, GMK üyesi), Enver Yılmaz (Troia ? Tübingen Vakfı Başkanı) ve Remzi Yiğit (Çanakkale Belediyesi Başkan Danışmanı) isimlerinden oluştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir