5 Yıldızlı Otelin İhalesi Gerçekleştirildi

09 Temmuz 2014

Çanakkale İl Özel İdaresi, Barbaros Mahallesi’nde eski Tansaş’ın karşısında Atatürk Caddesi’nde eski hizmet binalarının olduğu 12 bin metrekarelik alana Yap-İşlet-Devret modeliyle en az 200 yataklı 5 yıldızlı bir otelin kazandırılması için ilk adım olan ihaleyi gerçekleştirdi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan Gider başkanlığında gerçekleştirilen ve uluslararası oteller zincirine bağlı otel ve turistik tesis yapılmak üzere yatırımda bulunacak beş firmanın katıldığı ihalede en yüksek fiyatı veren İstanbullu şirket PARKTEC OTOSAN ANONİM ŞİRKETİ yıllık 415 bin TL bedelle ihaleyi kazandı.

49 yıllığına kiraya verilen 5 Yıldızlı Otel yeri için Çanakkale’den Se-Ba Otosan Ltd. Şti, Akgenç-Karel-Şimşekler Ortak Girişimi ve Çan-Ka İnşaat A.Ş. olmak üzere üç firma, İstanbul’dan da biri ihaleyi kazanan Parktec Otosan A.Ş. ile Mekanic Tch. Ltd. Şti firmaları katıldı.

2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35. maddesinin (a) fıkrası uyarınca önce kapalı teklif, 40. madde gereğince de ardından açık ihale usulü ile gerçekleştirilen ihalede yıllık 415 bin TL kira bedeli veren Parktec Otosan A.Ş. ihaleyi kazanırken, Çanakkaleli firma olan Se-Ba Otosan Ltd. Şti ise 410 bin TL ise en yüksek fiyat veren ikinci firma oldu.

İhale sonrası teşekkür konuşması yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan Gider, kira gelirinden çok Çanakkale’ye 5 yıldızlı bir otel kazandıracakları için mutlu olduklarını söyledi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir