55’nci Kütüphane Haftası Kutlandı

29 Mart 2019

55’inci Kütüphane Haftası kapsamında tüm ülkede devam eden etkinlikler, il ve ilçede bulunana halk kütüphanelerinin tören ve tanıtım programları ile devam ediyor.

27 Mart Çarşamba Günü Lapseki ilçe halk Kütüphanesi tarafından düzenlenen açılış töreni kapsamında Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğüne bağlı Gezici Kütüphane aracı tören sonunda halkın beğenisine sunularak, gelen ziyaretçilere bilgiler verildi. Kitap ve kütüphanelere olan ilgisi ile de bilinen Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, gezici kütüphaneyi ziyaret ederek, Lapseki meydanlarında gezici kütüphaneyi daha sık görmek istediklerini belirterek yapılan çalışma için teşekkür ve tebriklerini iletti.

Lisede kitap okundu
Kütüphane Haftası dolayısı ile gezici kütüphanenin sergilenmesi için gelen talepleri geri çevirmeyen İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, açılış töreni sonrasında Lapseki İçdaş Mesleki ve Teknik Lisesine uğrayarak, 9, 10 ve 11. Sınıflarında bulunan tüm öğrencilere kütüphane Müdür yardımcısı tarafından kütüphane haftası, kitap ve gezici kütüphane ve üyelik hakkında bilgiler verildi. Tanıtım sonrasında öğrenciler aracı gezerek beğendikleri kitapları alarak okul kantininde toplandılar. Okul yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerle birlikte 20 dakika boyunca kitap okudu.

Okul öncesi çocuklara kitap alışkanlığı

ÇABAÇAM, Doğa Kreş ve Çomü Kreşte bulunan çocuklara kütüphane gönüllüleri tarafından kitap okumaya özendirici faaliyetlerde bulunuldu. Gezici kütüphane içinde eğlenen minikler, resimlerini beğendikleri kitaplara bakarak hikayeler oluşturdular. Konu ile ilgili açıklama yapan Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar; “Bizim özellikle çok önemsediğimiz yaş grubu okul öncesi çocuklardır. Onlara erken yaşta ulaşırsak, kitap okumaya özendirici olursak, daha çok memnuniyet duyuyoruz ve daha çok motive oluyoruz” dedi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir