6 Kişilik Manga Ailesi Sokakta Kaldı

6 Kişilik Manga Ailesi Sokakta Kaldı
14 Haziran 2011

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yıllar önce meydana gelen depremde hasar gören ve önceki gün yağan aşırı yağmurdan sonrada çatısı çöken evde yaşayan 6 kişilik Manga ailesi sokakta kaldı.

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz hafta sonu aniden bastıran yağmura dayanamayan Camikebir mahallesi Gölcük sokak 44 numaradaki iki katlı eski evin çatısı içinde ailenin de bulunduğu sırada çöktü. Olay sonrası bir yaralanma meydana gelmezken, Olcay Manga, (36) eşi Hürmüz Manga (28) ve çocukları Senem, (10) Fırat, (9) Melek (5) ve Efe (2) evin oturulamaz hale gelmesi sebebiyle sokakta kaldı. 6 Kişilik Manga ailesinin bir bölümü komşularına sığınırken, bir bölümü de akrabalarına gitmek zorunda kaldı.

Evinin sağlam kalan bir bölümünde tek başına kaldığını belirten Olcay Manga, “Evim çok önceden meydana gelen depremde hasar görmüştü. Yaptıramadık. O zamanda yetkililere müracaat ettik bir sonuç çıkmadı. Şimdi yağmurda çatısı çöktü. Ailece perişan olduk. Hepimiz bir yere dağıldık. Şimdi yine bu son olay üzerine durumumu yetkililere bildirdik. Kaymakamlık biriminden ve belediyeden yetkililer gelip, durumu incelediler. Şimdi onların vereceği kararı bekliyorum. Olumlu çıkarsa evime ve aileme yeniden kavuşacağım” dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir