“7-8 Temmuz” Sanatın Eylemi’ne Çanakkale’deki Bağımsız Sanatçılardan Destek

“7-8 Temmuz” Sanatın Eylemi’ne Çanakkale’deki Bağımsız Sanatçılardan Destek
02 Temmuz 2012

Türkiye’de birçok şehirde eş zamanlı olarak 7-8 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan “Sanatın Eylemi” sergilerine Çanakkale’deki Bağımsız Sanatçılar da eserleriyle destek veriyor. Eserler Yalı Han ve Öküz Kültür Cafe & Bar’da 7 Temmuz günü saat 18.00’da yapılacak açılıştan itibaren 12 Temmuz perşembe gününe kadar sergilenecek.

Çanakkale’de “7-8 Temmuz” Sanatın Eylemi sergisine katılmak isteyen sanatçıların etkinliğin Çanakkale’de koordinatörlüğünü gerçekleştiren seramik sanatçısı Cenk Çankaya ile cenkcankaya@hotmail.com e-posta adresinden iletişim kurabilecekleri bildirildi.

Etkinliğin basın bülteni şöyle;

“7-8 TEMMUZ” SANATIN EYLEMİ

ATÖLYELER KÜRTAJ YASAĞINA KARŞI BİRLEŞİYOR!

“Bedenimiz devletin gündemine girmiş hayrola!”

7-8 Temmuz tarihlerinde kürtaj üzerinden manipülasyona, gündem değiştirmeye, bedenlerimize el uzatma çabalarına ve zorbalığa karşı insani hak ve özgürlüklerimizi savunmak üzere sanatçı atölyelerinde buluşuyoruz.

Bu amaç ile Türkiye’nin ve Dünya’nın değişik yerlerindeki sanat atölyelerinde insan olmaktan kaynaklanan haklarımızı sonuna kadar savunmak için üretecek ve sergileyeceğiz. Gerekirse tüm Dünya’ya yayacağımız ilk eylemimizi 7-8 Temmuz’da başlatıyoruz.

Türkiye’nin değişik yerlerinde onlarca atölye sanatçılara ve katılmak isteyen herkese açılarak iki günlük çalışmayla katılımcıların kendi olanakları ile ürettiklerinin sergileneceği mekânlara dönüştürülecektir. Ayrıca atölyesi olmayan sanatçılar için İstanbul Anadolu yakasında KargART, Ütopya Platform, Anadolu Mozaik Sanatı ve Sanatçıları Derneği ve Avrupa yakasında Depo İstanbul (tütün deposu), Galata Fotoğrafhanesi ve Beks, Diyarbakır  Belediyesi Galerisi, Çanakkale Yalı Han ve Öküz Kültür Cafe & Bar bu eylem için sanatçılara kapılarını açmıştır.

Sanatçılar olarak “KÜRTAJ YASAĞI YASAL TECAVÜZDÜR!”diyor ve 7-8 Temmuz’da eylemimize destek vermek isteyen herkesi atölyelerimize bekliyoruz!

DETAYLI BİLGİ İÇİN:
FACEBOOK: http://www.facebook.com/events/289470011148278/300464870048792/?notif_t=plan_mall_activity

www.7-8temmuz.com
mail info@7-8temmuz.com

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir