78. İEF’de Onur Konuğu İl: Çanakkale

30 Aralık 2008

28 Ağustos- 6 Eylül 2009 tarihleri arasında düzenlenmesine karar verilen 78. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu ili ve teması belli oldu. İEF’de bu yıl onur konuğu il Çanakkale olacak. Fuarın teması ise İletişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon olarak belirlendi.

Türkiye’nin uluslararası ilk fuar organizasyonu İzmir Enternasyonal Fuarı, 2009’da 78. kez düzenlenecek. Fuara ilişkin hazırlıklar sürerken; İZFAŞ Yönetim Kurulu 78. İEF’nin onur konuğu ili olarak Çanakkale’yi belirledi. Fuar teması ise İletişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon oldu.

28 Ağustos – 6 Eylül 2009 tarihleri arasında 78. kez yapılacak İzmir Enternasyonal Fuarı’nın teması İletişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon olacak. Teknolojinin en hızlı geliştiği dallardan biri olan iletişim teknolojileri ve telekomünikasyon hizmetleri günlük yaşamı yeniden belirlerken ve modern dünyayı biçimlendirirken, Türkiye’nin en eski fuar organizasyonunun temasına dönüştü. Bu yıl İEF’de haberleşme, yönlendirme ve bilgilendirme teknolojileri, bireysel ve kitle iletişim araçlarındaki son yeniliklerin tanıtımı öncelikli olacak.

2005 yılından bu yana sürdürülen Onur Konuğu İl uygulamasında bu yıl fuara konuk olacak kent Çanakkale olacak. Çanakkale, 78. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sanayi ve ticaretinin yanı sıra tarihi zenginlikleri, yöresel kültürü, yemekleri, el sanatları, örf ve adetleri ve diğer tüm yönleriyle kendisini tanıtma ve sergileme imkanı bulacak. Çanakkale, illerin başvuruları neticesinde İZFAŞ Yönetim Kurulu’nun oybirliğiyle aldığı kararla 78. İEF’nin onur konuğu ili oldu. Önceki yıllarda Mardin, Uşak, Çorum ve Karabük İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu ili olmuştu.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir