8. Avrupa Motosiklet Turuna Katılan Sporcular Çanakkale’de

23 Mayıs 2010

Avrupa Motosiklet Birliği (UEM) ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2010 faaliyet takvimi çerçevesinde gerçekleştirilen 8. Avrupa Motosiklet Turu’na katılan 58 kişilik kafile Çanakkale’ye geldi.

42 motosiklet ve 4 araçtan oluşan 58 kişilik kafilenin öğle saatlerinde Çanakkale’ye ulaştığını belirten Motosiklet İl Temsilcisi Celal Karakaş, “4 gün önce Başkan Michel Turk önderliğinde Yunanistan’dan Türkiye’ye giriş yapan 8. Avrupa Motosiklet Turu kafilesi Bodrum ve İzmir’den sonra Çanakkale’ye ulaştı. 42 motosiklet ve 4 araçtan oluşan 58 kişilik kafile öğle saatlerinde geceyi geçirecekleri Kolin Hotel’e geldi. Her gittikleri yerde hayır kurumlarına yaptıkları bağışlarla da adlarını duyuran bu kafile bu kez de Çanakkale’de Hüseyin Özcan Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek çocuklarla bir süre geçirip bağışta bulundular. Kafiledekilere bu ziyaretin ardından da Çanakkale Belediyesi Spor Tesisleri’nde bir hoş geldiniz kokteyli verdik” dedi.

Öte yandan her gittikleri yerlerde motosikletleri ile kimsesiz çocuklara bağışta bulunan grup yetkilileri Hüseyin Özcan Çocuk Yuvası’nda zor anlar yaşadı. Ziyaret sırasında bahçeye ve içeriye basın mensupları ile yabancı konukların fotoğraf makinesi ve kamera ile girmelerine izin vermeyen yetkililer sıkıntılı anların yaşanmasına sebep oldu. Bir süre sonra sadece bahçede kamera ve fotoğraf makinesi ile çekim izni veren yetkililer içeriden ise görüntü alınmasını izin vermedi. Bu arada her gittikleri yerde bağış yaptıkları yurtlardaki çocuklarla motosikletle şehir turu yaptıklarını belirten grup üyeleri, gerekli izin vermeyince bu organizasyonu da gerçekleştiremedi. Uzun süre bu konuda kendilerini izin verilmesini bekleyen çoğunluğu Lüksemburglu 58 yabancı turist, izin alınmaması sebebiyle sadece çocukları görmekle yetindi.

8. Avrupa Motosiklet Turu’na katılan 58 kişilik kafilesinin sabah İstanbul’a doğru hareket edeceği ve etkinliğin de burada sona ereceği öğrenildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir