8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Çanakkale Etkinlikleri

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Çanakkale Etkinlikleri
08 Mart 2018
12.00-24.00
Çanakkale
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Çanakkale’de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

“Kadına Şiddete Sıfır Tolerans” diyen Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi, saat 12.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda Çelenk sunumu ve Basın açıklaması gerçekleştirecek. ELDER-KDM, Türk Kadınlar Birliği, Kadın Meclisi’nin bulunduğu çelenk sunumu Zübeyde Hanım büstüne karanfil bırakılmasıyla sona erecek.

Memleketimden Kadın Manzaraları
Ardından Çanakkale Kent Konseyi Mahalle Meclislerinin düzenlemiş olduğu “Memleketimden kadın manzaraları” adlı oyun, saat 14.00’da Erkan Yavuz Deneysel Sanat Atölyesi’nde sergileyecek.

Bilimde ve Sanatta Kadınlar
ÇOMÜ Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, ÇOMÜ Troya Kültür Merkezi’nde saat 14.00 ile 17.00 arasında, KAM Konferansları IV: Bilimde ve Sanatta Kadınlar adlı bir panel gerçekleştirecek.

Konser- Dina Ensemble
ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde, saat 20:30’da bütün grup üyeleri kadınlardan oluşan Dina Ethnic Ensemble birbirinden güzel şarkılarıyla sahne alacak.
8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü
Son olarak Çanakkale Kadın Dayanışması, saat 21:00 ve 23:57 arası Golf Aile Çay Bahçesi’nden İskele Meydanı’na kadar bir yürüyüş gerçekleştirecek. Yapılan bilgilendirmede; “Kadınlar olarak her geçen gün yükselen gerginlik ve şiddet içinde yaşamayı reddediyoruz. Evde, sokakta, iş yerlerinde,ülke içinde ve dışında uygulanan şiddet ve baskı politikalarına karşı kadınlar 8 Mart’ta bir araya geliyor; kız kardeşliğin, sevginin ve yenilenmenin tohumlarını atıyoruz. Yaşanan zor sürece karşın neşemizi ve birbirimize olan inancımızı yitirmedik. Gelin, pilav yiyelim ve kadınlara inanalım.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir