8. Ulusal Zootekni Kongresi ÇOMÜ’de Yapılacak

8. Ulusal Zootekni Kongresi ÇOMÜ’de Yapılacak
10 Temmuz 2013

Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümlerince geleneksel olarak düzenlenen Ulusal Zootekni Kongresinin sekizincisi 5-7 Eylül 2013 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feyzi Uğur, Zootekni Bölüm Başkanı Doç. Dr. Akın Pala ve Kongre Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Mendeş tarafından yapılan ortak açıklamada 8. Ulusal Zootekni Kongresi hakkında şu bilgilere yer verildi:

Kongre; Zootekni camiasını, araştırmacıları, eğitimcileri ve bu alanla ilgili sektör temsilcilerini bir araya getirmesi bakımından oldukça önemlidir. Zira bu kongre vasıtasıyla; ülkemizin değişik üniversitelerinde ya da birimlerinde hayvancılıkla ilgili yürütülen çalışma sonuçlarının camia ile paylaşılması, mevcut durum ve karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik görüş alış-verişinde bulunulması ve tartışma ortamının oluşturularak ileriye yönelik atılacak adımların belirlenmesi mümkün olabilecektir. Aynı zamanda söz konusu kongre ile üniversitemiz Zootekni Bölümü’nün gerek diğer üniversitelerden gelen bilim insanları ile etkileşiminin daha da yukarı seviyelere çekilmesi, gerekse de Çanakkale’nin hayvancılık potansiyeli ve bunun ülkemizdeki yerine ilişkin bilgi paylaşımına da olanak sağlayabileceği beklenmektedir. Ziraat Fakültemizin Zootekni Bölümü Başkanlığınca düzenlenen bu kongrede; Hayvan Yetiştirme ve Islahı, Hayvan Besleme, Biyometri ve Genetik, Sağlık Koruma ve Zootekni Eğitiminin geleceğine ilişkin 200’e aşkın bilimsel çalışma sonuçları paylaşılacaktır. Zootekni Bölümümüz ev sahipliğinde 5-7 Eylül 2013 tarihleri arasında Ziraat Fakültesi’nde düzenlenecek 8.Ulusal Zootekni Bilim Kongresinin, Ülkemiz, Üniversitemiz, Bölümümüz ve Çanakkale’miz için hayırlı olmasını diler, değerli bilim insanlarını, araştırmacıları, sektör temsilcilerini ve halkımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir