ABD İstanbul Başkonsolosluğu Heyeti Vali Ahmet Çınar’ı Ziyaret Etti

08 Ekim 2013

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) İstanbul Başkonsolosluğu Basın ve Kültür İşleri Konsolosu Dr. Craig Dicker, Konsolosluk Uzmanı Alev Alemdar ve ABD’li Profesör Dr. Stanley Bull’dan oluşan heyet Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran ile birlikte Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’ı ziyaret etti.

Ziyarette enerji kaynakları, enerji politikaları ve Çanakkale’nin yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde duruldu. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Barış Yüksel ve Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Uysal’ın da hazır bulunduğu toplantıda Vali Ahmet Çınar, ABD’li heyete Çanakkale’nin ekonomisi, potansiyeli ve kaynakları üzerinde kısa bilgiler verdi.

Çanakkale’nin tarihi ve bölgedeki stratejik önemine değinen Vali Çınar, bölgede önemli bir enerji ve turizm potansiyeli olduğunu ancak bunun için de doğal yapının bozulmamasına çok önem verdiklerini vurguladı.

ABD’den gelen heyetin de yenilenebilir enerji kaynakları ve politikaları hakkında sorular sorduğu ziyaretin bitiminde Vali Ahmet Çınar konuklarına Çanakkale’yi tanıtan hediyeler takdim etti.

[canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir