Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ABD’de Bestelenen Ece Ayhan Şiirleri ve Bir Zombi Filmi: ‘Blind Cat Black’

ABD’de Bestelenen Ece Ayhan Şiirleri ve Bir Zombi Filmi: ‘Blind Cat Black’

Yaklaşık bir buçuk yıl önce şair Zafer Yalçınpınar, bizi Ece Ayhan şiirlerini besteleyen bir grup ABD’liden haberdar etmişti: Ece Ayhan, ABD sokaklarında: “Blind Cat Black ? Poetry Scores”

Geçtiğimiz hafta ise Futuristika!‘dan bu konuda yeni bir şey daha öğrendik: Ece Ayhan’dan ABD’ye bakışsız bir zombi kara

Alıntılar Fauturistika!’dan:

Başını Chris King?in çektiği Poetry Scores isimli şiir çetesi, Ece Ayhan?ın 1965 yılında yayımlanmış olan ?Bakışsız Bir Kedi Kara? adlı kitabındaki şiirlerin İngilizce çevirilerini bestelemiş ve çeşitli şiir okumalarıyla da birleştirerek albümleştirmişti.

Chris King, şiir okumaları ve müziklerini yaparken, zamanla bu çalışmaların neden filmini yapmadıklarını sorgulamaya başladıklarını belirtiyor. ?Biz? dediği ise, yakın çevresinden olan, avangard film yapımcısı Chizmo ve veteran film yapımcısı Aaron AuBuchon oluyor. Bu kişilerin yardımıyla çekilen filmin editlenmesini ise Kevin Belford gerçekleştirmiş.

Filmin adı “Blind cat black/Bakışsız bir kedi kara” ve film bir “Amatör sürrealist zombi sessiz filmi”. Daha önce çeşitli mekanlarda gösterilen film, 2010 sonbaharında St Louis?de de ücretsiz olarak gösterime girecek.

1. Geleneksel Uluslararası Çanakkale Troia Şeffaf Beygir Film Şenliği’nde ya da Ece Ayhan Buluşmaları‘nda izleme şansımız olur mu acaba?

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir