Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Aç Kalan Pelikan Çanakkale Sahillerine Sığındı

Aç Kalan Pelikan Çanakkale Sahillerine Sığındı

Yoğun kar yağışı ve soğuk havadan etkilenip aç kalan bir pelikan Çanakkale sahillerine sığındı.

Çanakkale Boğazı’nda seyreden balıkçı teknesini takip ederek Gümrük iskelesine kadar gelen pelikanı sahilde gören vatandaşlar bir yandan ekmek atarak hayvanın karnını doyurmaya çalışırken, balıkçılar da kendi imkanları ile ağlardan dökülen balıkları denize atarak doyurdu. Sahilde bulunan vatandaşların büyük ilgisini çeken pelikanın ayağında bulunan sarı renkli “M 615” yazılı künye ise dikkatlerden kaçmadı. Bazı vatandaşlar pelikanın Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesindeki lokantada 2 yıldan buyana beslenen hayvan olduğunu iddia ederken, bazıları da ayağındaki künye sebebiyle başka bir ülkeden göç yolunu izledikten sonra yönünü kaybederek Çanakkale’ye gelmiş olabileceğini ifade etti. Sahildeki vatandaşların bol bol fotoğraf çektiği pelikana “Osman” ismini takan vatandaşlar uzun süre bölgeden ayrılmadı.

Öte yandan Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri herhangi bir yarasının bulunmadığı pelikanın ayağındaki künye ile ilgili araştırma yapacaklarını ifade etti.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir