AÇASAM Müdürlüğünde Görev Değişimi

28 Kasım 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Atatürk ve Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi (AÇASAM) Müdürlüğü görevinde değişiklik yapıldı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’in makamında gerçekleşen devir teslim töreni öncesi konuşan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir, Atatürk ve Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi’nin Prof. Dr. Mete Tunçoku tarafından kurulup geliştirildiğini ve Atatürk ve Çanakkale Savaşları denince sadece Çanakkale’de değil aynı zamanda Türkiye’de de Prof. Dr. Mete Tunçoku’nun akla geldiğini ifade ederek, ?Daha önceki süreçte Atatürk ve Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevini çok başarılı bir şekilde yürüten Prof. Dr. Mete Tunçoku’ndan bu görevi bir kez daha yapması için ricada bulunduk. Kendileri de böyle bir planlamada olmamalarına karşın Üniversite Rektörülüğü’nün böyle bir isteminin olması durumunda olaya sıcak bakacağını söylediler ve bizi gerçekten çok mutlu ettiler. Böyle bir görevlendirmeyi kabul ettikleri için hocamıza çok teşekkür ediyorum. Bu görev üniversitemiz için, Çanakkale için ve ülkemiz için çok yararlı bir görev olacaktır diye düşünüyorum. Bu görevi bu güne kadar başarılı bir şekilde yürüten Yrd. Doç Dr. Mithat Atabay’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Atatürk ve Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi (AÇASAM) Müdürlüğü görevine atanan Prof. Dr. Mete Tunçoku ise daha önceki zamanlarda bu görevi başarılı bir şekilde yürütmeye çalıştığını ama fiilen bırakmak durumunda kaldığını ifade ederek, “Görevi bırakmadan önce olduğu gibi görevi bıraktıktan sonraki zamanlarda da bu görevi yürüten arkadaşlarla sürekli iletişim içerisinde oldum. Bu görevlendirmeden dolayı rektörlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Geçmişte olduğu gibi bu günden sonrada bu görevi başarılı bir şekilde yürütmeye çalışacağım” dedi.

ÇOMÜ AÇASAM Müdürlüğü görevini Prof. Dr. Mete Tunçoku’ya devreden Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi, Yrd. Doç. Dr. Mithat Atabay ise görevi esnasında Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir tarafından sürekli destek gördüklerini ifade ederek, amaçlarının AÇASAM’ın kurumsallaşması olduğunu söyledi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’in makamında gerçekleşen devir teslim törenine Prof. Dr. Mete Tunçoku, Yrd. Doç. Dr. Mithat Atabay, Yrd. Doç. Dr. Muhammet Erat ve Okutman General Mustafa Kemal Tutkun katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir