Açık Deniz Eğitimine Çıkan Deniz Astsubay Okulu Öğrencileri Çanakkale'de

12 Mayıs 2009

Açık deniz eğitimlerini icra etmek için Gölcük’teki Donanma Komutanlığı’ndan yola çıkan Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı 1. sınıf öğrencileri Çanakkale’ye geldi.

Sabahın erken saatlerinde Çanakkale Boğazı’na gelen “TCG İskenderun” isimli gemi, 08.40 sıralarında Çanakkale İskelesi’ne yanaştı. Vatandaşların alkışlarla karşıladığı 472 öğrenci, marşlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. “TCG İskenderun” gemisinin Komodoru Deniz Kurmay Albay Tayfun Düryaz’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından, saygı duruşu eşliğinde göndere bayrak çekilip İstiklal Marşı okundu.
Deniz Kurmay Albay Tayfun Düryaz, Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı’na bağlı 1. sınıf öğrencilerinin açık deniz eğitimleri için gemiyle önceki gün Gölcük’ten yola çıktıklarını belirterek, “Bu gezi hem öğrencilerimizin deniz eğitimlerini pekiştirmesi hem de Türk tarihimizde çok önemli bir yeri görmeleri amacıyla düzenlenmiş bir seyir. Şu anda burada bulunmaktan ve tarihimizi yakınen tanımaktan çok büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. Okulumuzda eğitim ve öğretim programına tabi tutulan öğrencilerimiz Çanakkale’de şehitlikleri gezecek. Daha sonra Samsun ve Romanya Köstence Limanı’nda açık deniz eğitimlerimizi yapacağız” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir