Acil Doktoru Sonunda İsyan Etti!

Acil Doktoru Sonunda İsyan Etti!
31 Temmuz 2015

Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne gelerek hastane çalışanlarına silah çeken N.B. isimli şahsın, adli rapor için yine aynı hastaneye götürülmesi acil doktorunun isyan etmesine neden oldu.

Çanakkale’de önceki gün öğle saatlerinde N.B. isimli şahsın Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne gelerek hastane çalışanlarına silah çekmesine hekimler ve sağlık sendikaları yaptıkları basın açıklaması ile tepki gösterdi.Çanakkale Tabip Odası hekimleri ve sendikalar, önceki gün acil serviste yaşanan olay ‘Şiddete tolerans yok!’ yazılı pankart ile basın açıklaması yaptı. Tabip Odası Başkanı Dr. Hülya Görgün, “Sağlıkta şiddetin maalesef önüne geçilemiyor. Dün benzer bir olay Çanakkale Devlet Hastanesi acil servisinde yaşandı. Bir kişi elinde silahla içeri girebilmiş, görevini yapan personele silah doğrultmuştur. Büyük bir şans eseri silah ateş almamıştır ama silahın ateş almış olsaydı ortaya çıkabilecek vahameti düşünemiyoruz. Sağlık personellerine uygulanan sözlü ve fiziki saldırı o kadar sıradanlaştı ki; artık günümüzde nedenlerini kimse araştırmakla bile ilgilenmiyor” diye konuştu.

tas

Polis Neden Bu Kadar Düşüncesiz ve Saygısız Davranıyor

Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde yaşanan skandal olay sonrasında, hastane çalışanlarına silah çeken N.B. isimli şahsın adli rapor için yine aynı hastane personeli ile karşılaştırılmasına anlam veremediğini dile getiren Acil doktoru Yakup Taş ise yaşananlara sonunda isyan etti. Polisin bu durum karşısında sorumsuzca davrandığını söyleyen acil doktoru;”Hastane çalışanlarına silah doğrultan kişi, adli rapor için yine buraya getirildi ve silah doğrulttuğu kişi ile yeniden muhatap edildi. Bu kişi neden başka bir hastaneye götürülmüyor. Polisin bu olay karşısında neden bu kadar düşüncesiz ve sorumsuz, saygısız davrandığına anlam veremiyorum ” dedi.

Silahla acil servisi basmıştı

Olay önceki gün Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde gerçekleşti. 43 yaşındaki N.D., kayıt kabul bölümüne girerek, elindeki tabancayı kadın görevliye doğrulttu. Alkollü olan N.D., “Benimle ilgileneceksiniz” diye bağırmaya başladı. Neye uğradığını şaşıran kadın görevli ile çevredeki hemşire ve doktorlar çalışmayı sürdürdü. Bu sırada hastanenin özel güvenlik görevlilerinin geldiğini farkeden N.D., arkasına dönmek istedi. Bu sırada daha çabuk davranan güvenlik görevlileri, N.D.’yi etkiz hale getirip, elindeki tabancayı aldı. N.D., daha sonra hastane yetkililerinin haber vermesi üzerine gelen polis ekiplerine teslim edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir