Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Açlık Grevine Destek İçin Toplandılar

Açlık Grevine Destek İçin Toplandılar

Çanakkale’de, BDP önderliğinde ve çeşitli sivil toplum örgütü üyelerinden oluşan bir grup, cezaevlerinde 49 gündür devam eden açlık grevlerine destek olmak için eylem yaptı.

İskele meydanında toplanan BDP önderliğinde ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye yaklaşık 100 kişilik grup, burada basın açıklaması yaptı. BDP İl Başkanı Abdullah Güler, 70 cezaevinde 700’ü ölüm orucu olmak üzere açlık grevleri başlatıldığını söyleyerek, bu eyleme destek olmak için bir açıklama yapacaklarını belirterek hazırladıkları siyah çelengi Ak Parti il binası önüne bırakmak istediklerini söyledi. Çevik kuvvet ekiplerinin görev almasının ardından Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Şafak Özkan, BDP İl Başkanı Abdullah Güler’i yürüyüşün yasa dışı olduğu yönünde uyardı. Özkan, “Burada basın açıklamanızı yaptınız, istediğiniz şekilde slogan attınız. Size karşı hiçbir müdahale olmadı ancak yürüyüşe izin veremeyiz” dedi. Grubun itirazlarına rağmen Özkan, yürüyüşe neden izin verilemeyeceğini de detaylarıyla anlatarak grubu ikna etti. Daha sonra, meydanda bulunan bir çöp bidonuna çelengi bırakan BDP İl Başkanı Abdullah Güler, “Biz, siyasi muhatap olarak gördüğümüz Ak Parti binasına yürüyüp çelengi oraya bırakmak istedik ancak arkadaşlar buna izin verilemeyeceğini söyledi. Biz de bu çöp bidonunu Ak Parti binası ilan ediyoruz. Çelengimizi buraya bırakarak eylemi sonlandırıyoruz” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir