Aday Memurlar Yemin Töreni İle Asaletlerini Aldı

Aday Memurlar Yemin Töreni İle Asaletlerini Aldı
31 Mayıs 2021

Çanakkale Belediyesi'nde 2019 yılında aday memur olarak işe başlayan belediye personelleri, 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen yemin töreni ile asaletlerini aldı.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen yemin törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri katılımda bulundu.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende Zabıta Müdürlüğü personeli Fuat Güler ile İtfaiye Müdürlüğü personelleri Harun Kocabey ve Mümin Yavuz, yemin ederek asalet onay belgelerini Başkan Gökhan'ın elinden aldılar.

Yemin töreninde görüşlerini bildiren Başkan Gökhan ise asaletlerini alan memurları tebrik ederek; “Arkadaşlarımız yeminlerini ettiler. Arkadaşlarımız mesleklerinin eğitimi almışlar ve liyakat usulüne uygun bir şekilde çalışmaya başlamışlar. Yaptıkları mesleğin eğitimini almalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı da memnuniyetimi dile getirmek istiyorum” dedi.

Çanakkale Belediyesi'nin bütün personellerinin kişi ayırt etmeksizin kentlilere hizmet vermek zorunda olduğunu önemle belirten Başkan Gökhan; “Belediye bir siyasi kurum değildir. Belediye Başkanları evet siyasi bir seçimle gelirler ancak seçimden sonra tüm kente hizmet etmek zorundadır. Hiçbir ayrım yapamazlar. Memur olsun, olmasın bütün belediye çalışanları da tüm kente ve kentlilere hizmet etmek zorundadır. Çünkü maaşlarınızı benden değil, onların kaynaklarından alıyorsunuz” dedi.

Konuşmasını sürdüren Başkan Gökhan; “Şunu asla unutmamalısınız. Siz, Türkiye Cumhuriyeti'nin memurlarısınız. Bu devletin bir kurucusu var. O da Mustafa Kemal Atatürk'tür. Mustafa Kemal Atatürk sadece bir kişi değil, bir semboldür. O sembolün içerisinde birey olarak sadece Mustafa Kemal Atatürk yok. O sembolün içerisinde bu ülke için canlarını vermiş şehitler var, savaşmış gaziler, bir halk var. Onun için ona karşı yapılan bütün saldırılara, Cumhuriyet'in memurları olarak her zaman karşı durmalısınız” dedi.

Tören, Başkan Gökhan'ın konuşması sonrası günün anısına çekilen anı fotoğrafı ile sonlandı.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir