Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Adnan İlter, Bozcaada Belediyesi’nde Çalışan İşçilerle Bir Araya Geldi

Adnan İlter, Bozcaada Belediyesi’nde Çalışan İşçilerle Bir Araya Geldi

Çanakkale Belediyesi Başkanlık Sekreteri ve Disk Genel İş Sendikası Şube Sekreteri Adnan İlter, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından Bozcaada Belediyesi işçilerine yönelik göndermiş olduğu yetki tespit belgesine istinaden haftasonu Bozcaada Belediyesi’nde çalışan işçilerle bir araya geldi.

Bozcada da bir dizi ziyaret de gerçekleştiren İlter, Bozcaada İlçe Müftüsü Nurettin Çelik’i, Bozcaada İlçe Emniyet Amiri Yavuz Kılıç’ı, Bozcaada da okuyan üniversite öğrencileri ve Pansiyon işletmecileri ile bir araya geldi. Teknik incelemelerde de bulunan İlter, Belediye işçilerinden çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

BAKANLIKTAN GELEN YETKİ TESPİT YAZISINI İŞÇİLER SEVİNÇLE KARŞILADI
Yetki tespitine ilişkin kararı belediye işçileriyle paylaşan İlter; “Toplu sözleşme yapabilmek için bakanlıktan yasanın aradığı gerekli çoğunluğun sağlandığına dair yazı geldi. Bozcaada Belediyesi ile toplu sözleşme yapacağız gerekli girişimlere başlıyoruz”dedi. İşçilerin toplu sözleşmede bulunmasını istedikleri önerilerini ve isteklerini de dinleyen İlter; “Bu isteklerinizi toplu sözleşme görüşmelerinde dile getireceğiz. Karşılıklı olarak iyi bir sözleşme yapabileceğimizi düşünüyorum. Emek en büyük kazançtır. Emeğinizin karşılığını alabilmeniz için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

KARDEŞLİK DUYGULARIMIZI PEKİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR
Bozcaada İlçe Müftüsü Nurettin Çelik’ i haç ziyareti nedeniyle kutlayan İlter; “Ülkemizin son günlerde tatsız ve acı terör olaylarıyla karşı karşıya kaldığının altını çizerek, bu tatsızlıklar maalesef ki yakın komşularımızda orta doğuda da devam ediyor. Kan akmaması için kardeşlik duygularımızı pekiştirmemiz gerekiyor. Bunun için de siyasal olarak atılması geren adımların dışında, siz değerli din görevlilerimize de büyük görev düşüyor. İnsanları iyiliğe, doğruluğa, dürüstlüğe yönlendirmelisiniz. Şiddetin ve kanın durması için, barış ve hoşgörünün egemen olması için vereceğiniz vaazlarda kardeşlik vurgusu yapmanız gerekiyor”dedi. Bozcaada İlçe Müftüsü Çelikise, bu konularda çok hassas olduklarını dile getirerek, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

BOZCAADA İLÇE EMNİYET AMİRİNDEN TEŞEKKÜR
Çanakkale Belediyesi Başkanlık Sekreteri ve Disk/Genel İş Sendikası Şube Sekreteri Adnan İlter, Bozcaada İlçe Emniyet Amiri Yavuz Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Emniyet Amiri Kılıç; “Bizlere verdiğiniz önem ve destek için teşekkür ederim. Söylemiş olduğumuz konularla ilgilendiniz. Lojmanlarımızın sorunları giderildi”dedi. İlter ise, sorumluluk sahibi bir insan olduğunu dile getirerek; “Bu fiziki şartlarda huzur ve güvenliğimiz için var gücünüzle çalışıyorsunuz. Elimizden geldiği kadar imkanlarımız ölçüsünde yardımcı olmaya devam edeceğim. Bozcaada Adliyesi’nin de tekrar açılmasını istiyorum. Binalar boş durdukça bir işe yaramaz, binalara değer katan etkenler o binaların işlevselliğidir Bozcaada Adliyesi de içinde çalışan kişilerle birlikte Bozcaada için bir değerdi. Çünkü adliye de çalışan kişiler aynı zamanda ada ekonomisine de katkı sunuyordu. Ada şartları açıdan adli vakaların takibini de kolaylaştırıyordu. Özellikle kış aylarında bu fiziki koşullarda adli vaka takipleri zor oluyordur diye düşünüyorum. Önümüzdeki hafta Ankara da olacağım ada halkı için bu konuda girişimde bulunacağım. Olumlu olarak sonuçlanacağını düşünüyorum” dedi.

İLTER’DEN ADA’DA OKUYAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE MORAL
Gökçeada Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açılan ve Bozcaada da öğrenim gören Bozcaada Turizm ve Seyahat İşletmeciliği Bölümünde okuyan öğrencilerle de bir araya gelen Çanakkale Belediyesi Başkanlık Sekreteri ve Disk/Genel İş Sendikası Şube Sekreteri Adnan İlter, öğrencilerle sohbet ederek sorunlarını dinledi. Bozcaada’nın fiziki yapısından dolayı olumsuz etkilen öğrencilere moral veren İlter öğrencilerle sohbet edip çay içti. İlter öğrencilerle sohbette; “Ada’nın fiziki açısının öğrenime elverişsiz olması sizlerin moralini bozmasın. Sizler Bozcaada için çok önemlisiniz. Ada ya yapılamayan yatırımlar sizlerin sayesinde yapılabilir. Siz tam tersine adanın sahibisiniz burada yaşıyorsunuz ve ekonomik anlamda da buraya katma değer katıyorsunuz. Ada halkının da sizleri daha fazla sahiplenmesi gerekiyor. Birlik olursanız sorunlarınızı daha rahat anlatır ve çözüm bulabilirsiniz” diye konuştu.

ADA’NIN KENDİNE AİT BİR HAYATI OLMALI
Ziyaretinde pansiyon işletmecileri ile görüşen İlter; “Yaz aylarında ada da doluluk oranı yüzde yüzünde üzerinde gelen talebi karşılayamaz noktadayız. Ada için bir master planı yapılmalı turizm planlı bir şekilde gelişim göstermezse maalesef ada doğal güzellikleriyle örtüşen değerlerini yitirir. Ada’nın kendine ait bir hayatı kalmaz. Bir an önce koruma amaçlı imar planı uygulanmalı. Yatırım yapmak isteyenler ona göre hareket etmeli. Sektörel bazda ki talepleri karşılamak için bir turizm alt yapısı oluşmalı” diye konuştu.

BOZCAADASPOR’A DESTEK İÇİN PANKART
Bozcaadaspor’un antremanına konuk olan Çanakkale Belediyesi Başkanlık Sekreteri ve Disk/Genel İş Sendikası Şube Sekreteri Adnan İlter, Bozcaadaspor Teknik Direktörü Resül Kuzu’ dan takımın durumuyla ilgili bilgiler aldı. Kulüp Başkanı Osman Ataol ve Kulüp Yöneticileri ile de görüşen İlter; “Bozcaadaspor başarılı geçmişinden de aldığı güçle, gerek kendi sahasında gerekse deplasmanlarda aldığı iyi sonuçlarla ada halkını da memnun eden bir ivme yakalamıştır. Bu anlamda Türkiye Bölgesel Amatör Ligde oynayacağı diğer karşılaşmalarda da başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum dedi. Bozcaadaspor’un kış aylarında adaya bir sportif kültürel bir zenginlik getirdiğini vurgulayarak, Bozcaadaspor aynı zamanda Çanakkale’nin tanıtımına da katkı sağlıyor başarılı olan kulübümüze destek olmamız gerekiyor. Bu açıdan sponsorlar bulup takımın geleceğini ve bu başarıların devamlılığını sağlamalıyız. Çünkü Bozcaadaspor başarılı bir takım” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir