AEGEE – Çanakkale Acheen’a Damgasını Vurdu

18 Ekim 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrenci topluluklarından AEGEE Almanya’nın Acheen şehrinde düzenlenen konferansa katıldı. 600 kişinin katılımlı olduğu konferansta Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerinden Duygu Hasırcı, Mesut İpek, Çiğdem Ertikin, Eray Cülcüloğlu ve Gökhan Bozkurt 2000 kişinin arasından delege olarak gitmeye hak kazandı.

AEGEE – Çanakkale üyelerinden Eray Cülcüloğlu Aegee-Avrupa’nın Proje takımlarından Yourope Needs You’nun saymanı olarak üniversiteyi temsil ederken, Duygu Hasırcı Avrupa seviyesinden Dans Çalışma Grubunun Yönetim Kurulu üyesi oldu.

Konferansta 150.000 üyesi olan topluluğu yönetecek kişilerin seçimlerinin yapılmasının yanı sıra bir çok çalıştay düzenlendi. Bunlar arasında Avrupa’da Kariyer Planlarına yönelik, Proje Aşamaları ve Yapılmasıyla ilgili, Kültürel Değişimin Kazandırdıklarıyla ve daha birçok konuda eğitim verildi. AEGEE – Çanakkale üyeleri, Avrupa’nın her yerinden öğrencilerin katılımı olan bu konferansta, objektif bir platformda Türkiye ve Çanakkale hakkında merak edilen soruları cevapladılar. Ayrıca bu konferansa Facebook’un yaratıcılarından Mark Zuckerberg konuk olarak katılıp, soruları cevapladı.
[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: Trakyanet Haber]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir