AFAD Ekibi Kayıp Vatandaşı Kurtardı

AFAD Ekibi Kayıp Vatandaşı Kurtardı
24 Kasım 2014

Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekibi, mantar toplamak için Serçiler Köyü’nde araziye çıkan ve ardından kaybolan E.D. isimli vatandaşa ulaştı.

Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekibi, 22 Kasım Cumartesi günü saat 12.15’te kendilerine gelen ihbarı değerlendirerek Serçiler Köyü yakınlarında arama kurtarma çalışmalarına başladı. Mantar toplamak için araziye çıktığı ve ardından kendisinden haber alınamadığı belirtilen E.D. isimli vatandaş, AFAD ekiplerinin yoğun çalışması sonrasında sağ olarak kurtarılabildi. E.D. isimli vatandaşın düşme sonucu sol ayak kaval kemiğinin kırıldığını açıklayan AFAD ekibi olayla ilgili şunları kaydetti:

“Müdürlüğümüze 12:15 te ulaşan E.D. isimli şahsın Serçiler köyü civarında kaybolduğu ihbarına istinaden Arama Kurtarma Ekibimiz çıkış yapmıştır. Mantar toplamak için araziye çıkan E.D. isimli vatandaşımız Arama Kurtarma Ekibimiz tarafından bulunduğunda, düşme sonucu sol ayak kaval kemiğini kırdığı fark edilmiştir. 4 kişilik Arama Kurtarma Ekibimiz ve Ambulans personeli sedye vasıtasıyla 2 saatlik bir uğraş sonucu vatandaşımızı ambulansa ulaştırmıştır. Ekibimiz 15: 00 itibari ile müdürlüğümüze dönüş yapmıştır.”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir