“Afet Yönetimi Eğitimi” Çalıştayı Gerçekleştirildi

“Afet Yönetimi Eğitimi” Çalıştayı Gerçekleştirildi
22 Şubat 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulu Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü ve Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından ortak düzenlenen “Afet Yönetimi Eğitimi” çalıştayı gerçekleştirildi.

Çalıştay, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü eğitim salonunda gerçekleştirildi. Çalıştaya Sağlık Bakanlığını temsilen Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Proje Dairesi Başkanı Dr. Duygu Cengiz, daire başkanlığında görevli Kadriye Çelik’in yanı sıra Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr. Namık Kemal Kubat, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Nihat Taşdoğan, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Müdürü Dr. Şükrü Kabaş katılırken, Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümünü temsilen bölüm başkanı Prof. Dr. Günhan Erdem, Yrd. Doç. Dr. Volkan Akyön, Öğr. Gör. Sevda Vurur, Arş. Gör. Hüseyin Koçak, Arş. Gör. Göksel Öztürk, Arş. Gör. Ömer Yavuz ve Arş. Gör. Cüneyt Çalışkan katıldı.

Çalıştay, Dr. Duygu Cengiz’in Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün sunduğu hizmetler ile teşkilat yapısı hakkındaki sunumu ile başladı. Ardından Prof. Dr. Günhan Erdem, Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans programının eğitim ve öğretimi hakkında bir sunum gerçekleştirdi. 5 gün süren çalıştayda her iki kurum tarafından çeşitli sunumlar yapıldı ve bilgi alışverişinde bulunuldu. Çalıştayın ilerleyen tarihlerde tekrarlanması planlanarak toplantı sona erdi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir