Afete Hazır İş yerleri Geliyor!

24 Kasım 2015

Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün hazırladığı “AFAD-Çanakkale-Sağlam Kobi Afete hazır işyeri” eğitim programı başlıyor.

Çanakkale AFAD Müdürlüğü, vatandaşları ve iş yerlerini meydana gelebilecek doğal afetlere hazırlamak için çalışmalarına aralıksız şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda hazırlanan Afete Hazır İşyeri eğitim programı düzenlenecek. 2 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 08.30 da başlayacak olan eğitim programı Çanakkale ÇTSO Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek.

AFAD, Çanakkale’yi Afetlere Hazırlıyor

Afetlere dayanıklı bir Türkiye için toplumun tüm kesimlerine afete hazırlık kültürünü kazandırmayı hedefleyen AFAD, şimdi de is yerlerine afet ve acil durum planı hazırlama eğitimleri verecek.

AFAD, Teknolojik Afetler Risk Azaltma çalışmaları kapsamında Büyük Endüstriyel Kaza riskleri başta olmak üzere tehlikeli madde taşımacılığı kazaları, radyolojik ve nükleer kazalar, biyolojik olaylar, maden ve maden atık kazaları, iklim değişikliği, deniz kirliliğine neden olan kazalar ve kritik altyapıların korunması için çalışmalar yürütüyor.Seveso 2 Direktifini ülkemiz mevzuatına uyumlaştıran ve AFAD’ın katkı ve destekleriyle hazırlanan “Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik” de bu kapsamda, 30 Aralık 2013 Tarih ve 28867 Mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir