Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Afete Hazır Okul Projesi Eğitimleri Başladı

Afete Hazır Okul Projesi Eğitimleri Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında afet zararlarının azaltılması için toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla imzalanan “Afete Hazır Okul Kampanyası İşbirliği Protokolü” kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Formatör Öğretmenleri tarafından Afete Hazır Okul Projesi Eğitimleri verilmeye başladı.

“Okul Afet Acil Durum Planları Hazırlama” ve “Afet Bilinci Eğitimi” konularında Maarif Müfettişi Hasan Ali Akgül başkanlığında, Sivil Savunma Bölüm Şefi Feyzullah Gümüş, Formatör Öğretmenler Ahmet Arıcan, Kadir Durmaz ve Aydemir Kenar tarafından verilen eğitimlere her eğitim kurumundan bir yönetici ve Okul Afet Acil Yönetim Kurulu Üyesi öğretmenler katıldı.

17 Şubat 2015 tarihinde Lapseki’de, 19 Şubat tarihinde Gelibolu’da, 24 Şubat tarihinde Biga’da ve 26 Şubat tarihinde Çan’da gerçekleştirilen eğitimler diğer ilçelerde de yapılan planlama dahilinde sürdürülecek.

Afete Hazır Okul Projesi Eğitimleri’nin, Yenice’de 03 Mart 2015, Bayramiç’te 05 Mart, Ayvacık’ta 10 Mart, Ezine’de 12 Mart, Merkez İlçe’de 24 Mart, Gökçeada’da 26 Mart ve Bozcaada’da 02 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

[canakkale.meb.gov.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir