Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ak Parti AKFA Kararına İtiraz Edecek

Ak Parti AKFA Kararına İtiraz Edecek

Ak Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu, 5 Kasım 2014 tarihli Belediye Meclisi oturumunda, kamuoyunun AK-FA Dosyası olarak bildiği imar plan tadilatına ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Kutlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“5 Kasım 2014 tarihli meclis oturumunda gündemde yer alan (AK-FA) dosyası ile anılan imar plan tadilatı ile ilgili olarak açıklamamızdır.
Öncelikle bahsi geçen parseller ile ilgili (AK-FA) plan tadilatı için toplanan imar komisyonuna yeni plan tadilatı talepleri iletilmiş ve konut alanı talebi kaldırılarak (turizm + ticaret) alanı emsal:1 talebinde bulunulduğu ve CHP’nin dört komisyon üyesinin de yeni getirilen talebi oy birliği ile kabul ettiği öğrenilmiştir.
Şunu özelikle belirtiyorum ki geçen ay ki imar komisyonunda partimizden hiçbir mensup bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu dosya bizzat CHP’li üyelerin kabul oyuyla meclis gündemine gelmiştir.
Partimiz grubunda konu detaylı şekilde ele alınmış ve değerlendirmeler yapılmıştır. Dosya meclis gündemine geldiği son şekli ile oylanacak olur ise oylama sonucu kabul edilmesi durumunda itiraz etmemiz gerektiği hususunda karara varılmış olup bu dosya için evet oyu kullanılmayacağı karara bağlanmıştır. Evet oyu kullanan meclis üyemiz için de gerekli soruşturma başlatılmıştır.
Grup toplantımızda da genel kanaat olarak bu şekilde bir ticaret alanı olan imar dosyasının geçmesinin mümkün olmadığını değerlendirdik. Biz AK Parti olarak bugüne kadar hiçbir ticaret alanı adı altında AVM projesine evet demedik bundan sonra da o bölge de kişilerin çıkarlarına uygun, rant kapısı olacak, 4. Bir AVM’ye ve kişiye özel keyfi imar uygulamalarına kesinlikle evet demeyeceğiz.
Ama görüyoruz ki bazı basın yayın organları bu bölgenin meclisten ticaret alanı olarak geçmesinin sanki AK Parti’nin sayesinde olduğunu iddia ederek, CHP grubunun vermiş olduğu evet oylarını görmezden gelmişlerdir. Bizler bu karara AK parti Grubu olarak itiraz edeceğiz ve yeniden komisyona havale edilmesini talep edeceğiz. İşte o zaman ak koyun kara koyun belli olacak.
Amaç çözüm ise biz varız. Konu parsel (AK-FA) yıllardır çürümeye yüz tutmuş binalar, içler acısı virane bir yerleşim, Çanakkalelilerin içine giremediği gibi yanından geçerken bile artık yeter dediği bu noktada çözüme gidilmesi gerektiği ortadadır.
CHP’nin kendi içinde ki çekişmelerini adeta ip cambazlığı yaparak AK Parti’ye mal etmeye çalışmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir