AK Parti Belediye Başkan Adayı Murat Efe’den Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a Ziyaret

29 Ocak 2009

Çanakkale?de AK Parti?den Belediye Başkan adayı olan Murat Efe Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan?ı makamında ziyaret etti.

AK Parti il ve ilçe yönetiminden üyelerin de katıldığı ziyarette bir konuşma yapan AK Parti Belediye Başkan Adayı Murat Efe, yerel seçimlerin demokratik bir ortamda kavgasız gürültüsüz yaşanmasını dilediklerini belirterek, ?Çanakkale?de 5 yıl önceki seçimlerde de örnek gösterilebilecek bir ortamda demokratik bir şekilde seçimler yapılmıştı. Bu yılda demokratik ortamda düzeyli bir şekilde bu mücadelemizi yapacağız. Burada belediye başkanı kim olursa olsum bundan Çanakkale kazanacak. Aday olduğumun belirlenmesinin ardından ilk ziyaretimizi de belediyeye yapmayı uygun gördük. Buradan adaylıkları belirlenen diğer partileri de ziyaret ederek onlara da seçim çalışmalarında başarılar dileyeceğim? dedi.

Çanakkale Belediye başkanı Ülgür Gökhan da Murat Efe ve parti grubunun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ?Yerel seçimlerin demokratik bir ortamda kırıp dökmeden kavgasız gürültüsüz olmasından yanayız. 5 yıl önce de bu böyle oldu ve demokratik bir şekilde seçimler yapıldı. Çanakkale halkı kavga dövüşten hoşlanmıyor. Yerel seçimler öncesinde birbirimizi kırmadan, yalan yanlış haberlerle kişilik haklarımıza saldırmadan bu mücadelemizi sürdürmeliyiz? dedi.

Belediye başkanlığı görevi süresinde hiç kimseyi dışlamadığını da belirten Gökhan, ?Görev sürem içinde partili partisiz kimse arasında ayırım yapmadım. Bunu herkes de bilir. ?Bu A partisinden onun boşverin? demedim. Herkese aynı mesafede oldum. Olması gereken de zaten bu. Ben yerel seçimin ardından belediye başkanlığı olduğumda bütün Çanakkalelilerin belediye başkanı oldum. Halen de bu böyle? dedi.
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nihat Parlak ise belediye başkanlığı kadar belediye meclis üyeliliğinin de çok önemli olduğunu belirterek, ?Buradan açıkça şunu söylemek istiyorum. Bence belediye meclis üyeliği belediye başkanlığı kadar önemli. Belediye başkanları da hata yapabilir. İşte bu durumda bu meclis üyeleri devreye girerek, ?Başkan yanlış yapıyorsun? diyebilmeli. Bu sebeple meclis üyeleri seçilirken çok iyi düşünülmeli ve ona göre belirlenmeli. Mecliste Çanakkale’de çeşitli mahallerden kişilerin burada yer almasından yanayız. Bu konuda da başkanımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum? dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir