AK Parti Çanakkale Adayı Mehmet Daniş, İş Adamlarıyla Buluştu

28 Şubat 2014

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çanakkale Belediye Başkan Adayı ve Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, işadamları ve dernek başkanları ile Yalova Restaurant’ta düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Yemeğe, Çanakkale Seramik Fabrikaları Teknik Grup Başkanı Osman Okyay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin, ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen, ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu, MÜSİAD Başkanı Ali Osman Yıldız, Genç Girişimciler Komite Başkanı Kürşat Tuna, ÇTSO Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç, ÇTSO yönetim kurulu üyeleri ve pek çok önde gelen iş adamları katıldı.

Yalova Restaurant’ta düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş “Öncelikle bu akşam bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Çanakkale’yi yıllardır yönetenler maalesef kentin gelişmesi için hiçbir adım atmamışlardır. Dünyada sosyal belediyecilik konuşulurken bizler hala alt yapıdan, kokunun hakim olduğu bir kentten bahsediyoruz. Artık çağ dışı söylemlerin geride kaldığı bir seçim yarışına giriyoruz. Bizler Çanakkale’nin nasıl daha ileriye gideceğini konuşurken, bazıları hala özgürlük söylemlerinde bulunuyorlar” dedi.

Yemekte konuşan Mehmet Daniş “30 Martta bize bu görev verilirse sizlerle birlikte kente hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu süreçte birlik ve beraberlik içinde projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

“Çanakkale bir markadır”
Kentin artık bir kimlik kazanması gerektiğine dikkat çeken Daniş “Çanakkale bir marka ve markalar şehri. Fakat şehir merkezi anlamında bakıldığında tarihteki karşılığını bulamıyor. Bu kadar çok markamız olmasına rağmen bunları ekonomiye katkı olarak dönüştüremiyoruz” dedi.

Seçim çalışmalarına yaklaşık elli gün önce başladıklarını ve güzel dönüşler aldıklarını belirten Mehmet Daniş “Biz çalışmalarımıza başlayalı elli günü geçti. Seçim çalışmalarımızda Çanakkalelilerin neler istediğini sorduk. Yaptığımız kamuoyu araştırmalarında kanalizasyon Pazar yeri otopark gibi konular konuşuluyor. En büyük sıkıntı var olan potansiyeli Çanakkale için kullanamamak. Çanakkale’nin önünün açılması gerekiyor. 30 Mart’ta bize bu görev verilirse sizlerle birlikte Çanakkale’ye hizmet etmeye, birlik ve beraberlik içerisinde projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir