AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Murat Efe’den Bedensel Engelliler Derneği’ne Ziyaret

03 Şubat 2009

Çanakkale’de AK Parti’den Belediye Başkan Adayı Murat Efe, Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Murat Efe, şu anki mevcut belediyenin engellilere yeterince hizmet vermediğini iddia ederek, “Herkes birer potansiyel engelli. Şuan bizlerde normal olarak hayatımızı sürdürüyor olabiliriz. Ancak yarın başımıza ne gelir bilemeyiz. Çanakkale’de engellilerin birçok sıkıntı ile karşılaştıkları bir gerçek. Örneğin esnaflarımızın işyerlerinin önüne koydukları ürünler engellilerimiz için bir sorun oluşturuyor. Kaldırımlarda da durum hemen hemen aynı. Belediye başkanı olmam halinde engellilerle daha yakından ilgilenip yapacağımız yeni projeleri onlarla birlikte hazırlamaktan yanayım” dedi.

Ziyarette bir konuşma yapan Bedensel Engeliler Dernek Başkanı Zeki Tezel ise kendisinin AK Parti Çanakkale örgütünün kuruluşunda kurucu üye olduğunu belirterek, “AK Parti’nin engellilere yönelik ne kadar ilgili olduğu açık. 2005 yılında çıkarılan özürlüler yasası sayesinde engelliler birçok yeni hakka sahip oldu. Bu sebeple AK Parti?nin bu yakın ilgisi sebebiyle engelliler olarak kendilerine müteşekkiriz. Ben AK Parti’nin kurucu üyesi olmama rağmen, her zaman engellilerin yanında oldum. Son olarak barlar sokağında yer alan Özel İdare’ye ait binada hizmet veriyorduk. Ancak İl Özel İdaresi yetkilileri yapılan tebligatla burasının kirasının bin 300 lira olduğunu belirtip bizi tahliye etti. Tahliye kararı sırasında ise şuanki belediye başkan adayımız Murat Efe’de bilirkişi içindeydi. Her ne kadar AK Parti kurucu üyesi olsam da tahliye sırasında kendileri bizlere gerekli ilgiyi göstermedi. Şuan hak etmediğimiz bir borcun içine girdik. Bu konuda kendilerinden yardım bekliyoruz” dedi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Murat Efe ise bu yerle ilgili bilirkişi heyetinde 3 kişinin yer aldığını belirterek, “Burada bir emlakçı, bir avukat bir de yetkili başka kişi bulunuyordu. Ben bu yerin kirasının ne olduğundan anlamam. Bu konuda kararı emlakçı verdi. Burada engellilerin mağdur olduğunu ben de biliyorum. Başkan olmam halinde bu konuyla yakından ilgileneceğimi buradan açıkça söylüyorum” dedi.

Ziyaret sonunda ise AK Parti Kadın Kolları tarafından alınan 2 tekerlekli sandalye dernek yöneticilerine teslim edildi. Ziyarette Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Zeki Tezel, Görme Engeliler Dernek Başkanı Mücella Sakaldaş, Engeliler Spor Kulübü Başkanı İbrahim Kahraman, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Huriye Doğancı ile partililer hazır bulundu.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir