Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları, Hıdırellez Pikniği Düzenledi

AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları, Hıdırellez Pikniği Düzenledi

Hızır ve İlyas’ın yeryüzünde buluştukları gün olduğu sayılarak kutlanan, baharın müjdecisi 6 Mayıs Hıdrellez gününü Ak Partili kadınlar hep birlikte piknik yaparak kutladılar.

Piknik sonunda bir açıklama yapan İl Kadın Kolları Başkanı Jülide İskenderoğlu “Hıdırellez birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, Türk dünyasının zengin kültürel birikiminin en güzel örneklerinden, asırlardır kutlanan mevsimlik bayramlarımızdandır. Bu tür şenlikler halkın birbirleri ile kenetlenmesini, saygı ve sevgi ile yaşamalarını sağlamaktadır. Bu güzel adetlerimizin unutulup kaybolmaması, gelecek kuşaklara da aktarılması nedeniyle bu tür bayramlarımız büyük önem taşımaktadır. Birlik ve beraberlik içinde yedik,dua ettik, sohbet ettik. Bir olduk, iri olduk, diri olduk. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bozmaya çalışanlara da fırsat vermesin. Gelemeyen arkadaşlarımız üzülmesin, ayda bir buluşma kararı aldık, bekleriz. AK Kadınlara katılmak isteyen herkese de kapımız ve gönlümüz açıktır” dedi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir