AK Parti Çanakkale Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

03 Şubat 2014

Adalet ve kalkınma Partisi (AK Parti) Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu, eşi ve AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş tarafından yapıldı. SKM açılışına partililer de bir hayli yoğun ilgi gösterdi.

“Çanakkale kanalizasyon kokusundan geçilmiyor”
AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuştu. Daniş “Yüz yüze görüşüyoruz. Ev ev ziyaret ediyoruz. Özellikle 20-25 kişilik gruplarla sabah kahvaltıları yapıyoruz. Çünkü herkesin derdine, sıkıntısına, şikayetlerine vakıf olmak istiyoruz. Gittiğimiz her evde yaptığımız her kahvaltıda, çaldığımız her kapıda temel bir sıkıntı var. Nasıl bu topraklarda Çanakkale geçilmez destanı yazıldıysa şu anda da maalesef Çanakkale kanalizasyon kokusundan geçilmiyor” dedi.

“Çanakkale’de bulunan 75 bin seçmenin hepsinin gönlüne dokunacağım”
“Biz çocuklar için, gençler için, kadınlar için, yaşlılarımız için, engelli vatandaşlarımız için ayrı ayrı çalıştık. Modern ve dünya kenti Çanakkale için projeler düşündük. Ancak ben yaptım oldu demeyeceğiz. Dinamik bir süreç içinde her Çanakkalelinin önerilerini dinleyeceğiz. Yapacaklarımızı yenileyeceğiz” dedi. Daniş tüm partileri çalışmaya davet ederek şöyle konuştu: “Çanakkale’de bulunan 75 bin seçmenin hepsinin gönlüne dokunacağım, hayal ettiğimiz, layık olduğumuz Çanakkale’yi anlatacağım. Bunu sadece ben değil her bir partili yapacak. Bu çalışmayı birlik ve beraberlik içerisinde yapacağız. Biz Çanakkaleliyiz, Çanakkale’yi seviyoruz. Eğer inanırsak, eğer bir ve beraber olursak, aynı hedefe doğru yürürsek 30 Mart’ta da Çanakkale de yeni bir destanı yazarız. Bu seçimi kazanacağız” Merkezinde Çocuğun Olduğu Projeler için Daniş, çocuk dostu bir kent hedeflediklerini belirterek “Çocuktan başlayan projeler, odağında çocuk olan projeler yapacağız. Çocuk üniversitesi kuracağız, su sporları merkezi yapacağız. Sarıçay’da modern ve güzel bir lunapark yapacağız. Yine çocuklarımıza trafik eğitim bahçesi, binicilik kulübü olacak.”

“1915 Genç Barış Merkezi kurulacak.”
Genç dostu bir kent Gençlere yönelik projelerini ise Daniş, “Genç Dostu Bir Kent” başlığı altında toplayarak anlattı. Konuşmasında şunları söyledi: “Gençlerimiz için bir Çanakkale yaratacağız. Güzelyalı 1915 Genç Barış Merkezi kurulacak. 1915’te büyük bir savaş veren bir neslin gençleri olarak bu merkezde dünyaya bir barış mesajı vereceğiz. Bu merkezde spor faaliyetlerin yapılabildiği uluslararası organizasyonların yapılabildiği kültürel ve sportif faaliyetlerin yapıldığı bir merkez planlıyoruz. Çanakkale’de işsizliğin baş gösterdiğini dikkate alarak istihdam garantili meslek akademileri ve atölyeleri yapmayı planlıyoruz. Gençlerimiz için ayrıca su sporları akademisi ve sporcu fabrikası gibi projeleri de hayata geçirmeyi planlıyoruz. Çanakkale’de tiyatro ve müzik yapan birçok gencimiz var. Ancak bu gençlerin yeteneklerini gösterebileceği bir merkezleri yok. Gençlik caddeleri ve sosyal medya dijital merkezi, bilgi teknolojileri merkezi, üniversiteler arası boğaz yarışları, gençlik destek merkezi yapmayı planladığımız diğer projelerimiz.”

“Kadın dostu bir kent”.
Kadınlar için projelerine de değinen Daniş, “Pazaryeri Kreşi ve nöbetçi kreşlerle, lokallerle kadınlarımızın yanında olacağız Ev ziyaretlerinde bayanlar ile sohbet ediyoruz sorunları konuşuyoruz. Bu kentin kadınları, annelerimizin, ablalarımızın bizim ve toplumun üzerinde emeği olanların gidebilecekleri, sorunlarını konuşabilecekleri, spor yapabilecekleri, kişisel bakım kursları alabilecekleri, meslek edindirme kursları görebilecekleri merkezler yok. DSİ ve meteorolojinin bulunduğu alanı sosyal tesis alanı yapacağız. Ve bu tesisin ismi de Sosyal Aile Yaşam Merkezi olacak. Bize göre doğumdan ölene kadar belediyecilik hizmeti devam eder. Buna göre hoş geldin bebek seti ile aslında biz şehrimize göz açan her bebeğimize hizmete başlamış olacağız. Projelerimiz içerisinde Pazar yeri kreşi de var. Çanakkale’ye 10 tane kreş planlıyoruz. Gecede nöbetçi bir kreşimiz hizmet verecek. El emeği – ev yemeği çarşısı da yapmayı planladığımız projelerimiz arasında. Bu çarşıda Sarıçay’ın, Barbaros mahallesi tarafında olacak. Bu çarşıda sadece bayanların işlettiği 4-6 masayı geçmeyen işyerleri olacak. 2023 iş kadını projesi de önemli projelerimizden. Kadınlar için şefkat evi ve mahalle spor parkurları da yapmayı hedeflediğimiz projelerimiz. Kadınlar meclisini de oluşturacağız ve kadınlar sorunlarını bu meclis vasıtası ile aktaracaklar.”

“Yaşlı Dostu Bir Kent”
“Eviniz evimiz projesi ile müracaat eden yaşlılarımıza evlerinde temizlik hizmeti vereceğiz.”

Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş yaşlıların kentte daha rahat yaşamasını sağlayacak projelerinin de olduğunu belirterek “Yaşlılarımıza evde bakım hizmeti vereceğiz. Bu proje ile Çanakkale’de ihtiyacı olan yaşlılarımıza sağlık anlamında evde bakım hizmeti vereceğiz. Eviniz evimiz projesi ile müracaat eden yaşlılarımıza evlerinde temizlik hizmeti vereceğiz. Ekibimiz bu evlere giderek her türlü temizlik ve küçük onarımları yapacak. Yaşlılar lokalleri de yine projelerimiz arasında. AK Masa En önemli projelerinden birinin ise AK Masa olduğunu belirten Mehmet Daniş, “Çanakkale hala ak masa ile tanışamadı. 20 yıl sonrasının Çanakkale Belediyesine gittiğinde ise bırak AK masayı sorununuzu çözebilecek bir masa bulabilmeniz mümkün değil. Vatandaş gelecek kapıda karşılanacak, vatandaş oturacak görevli onun evrakını alacak işlemini yapıp tamamlayarak getirecek vatandaşa teslim edecek. Vatandaş sadece evraka imza atacak ve çayını içecek. Bu bizim olmazsa olmaz hizmetlerimizden” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir