AK Parti İl Danışma Kurulu Toplandı

29 Ocak 2013

AK Parti Çanakkale İl Danışma Kurulu Ocak 2013 toplantısı yapıldı. İl ölçeğinde Parti yöneticilerinin bir araya geldiği ve teşkilat faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıların 35′ incisi, Kepez Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu yaptı. Kutlu, “Türkiye’de istikrar ve güven sağlandığında, dürüst ve çalışkan bir hükümet iktidara geldiğinde nelerin başarıldığı millet tarafından görülmüştür. Hedefimiz Türkiye’yi çok daha ileri, güçlü, özgürlüklerin, cumhuriyet değerlerinin en iyi hissedildiği ve yaşandığı zengin bir ülke haline getirmek, uluslararası arenada hak ettiği yere çıkarmaktır. Bizim vizyonumuz ‘Herkesin hakkını hukukunu korumaktır’. Bunun için partimiz, başarılması imkansız gibi görülen, hedeflerini ortaya koymuştur. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, kadroları olarak bizler, bu başarılara imza atmış ve daha büyük hedeflere doğru koşmaya devam eden kadrolarız. Artık: insanlarımız; lafta bir misyonu olan bir partiden çok misyona doğru koşan bir parti arayışındadır. Laf değil iş yapan bir partiyiz. Bizi farklı kılanda budur. Türkiye doğru ve disiplinli yürütülen ekonomi politikalarıyla dünyada ki krizlere rağmen büyüyebilmekte ve önünü görebilmektedir. Halkımız ilk kez bu dönemde ekonomik ve sosyal yönden kendine daha çok güvenmeye başlamıştır” dedi.

Kutlu, konuşmasını “AK Parti iktidarında, ‘Yol Medeniyettir’ anlayışıyla duble yolların yapılması başta olmak üzere Türkiye’nin ulaşım sorunu büyük bir oranda çözülmüştür.’Önce sağlık ve insan gibi yaşamak’ düşüncesiyle sağlıkta dönüşüm gerçekleşmiş ve insanımız hak ettiği değere kavuşmuştur. Eğitim temel dinamiğimizdir’ diyerek eğitim ve öğretimde nitelikli adımlar atılmıştır. Kentsel dönüşüm projesiyle daha kaliteli yaşam ortamları meydana getirilmektedir. AK Belediyecilik anlayışı hizmette sınır tanımamaktadır. İnşallah Çanakkale’miz de AK Partimize karşı ön yargı kırıldığı takdirde belediyeciliği ve belediyecilik anlayışını ve hizmeti en iyi şekilde göstereceğiz.’Yeter ki yüreklerde engel olmasın’ anlayışıyla engellilerle ilgili pek çok düzenleme yapılmış, haklarına kavuşmaları sağlanmıştır. Siyasetçiler görevlerine samimi olarak, dört elle sarılıp, milletin verdiği yetkiyi, doğru kullanır, sorumluluklarını yerine getirirse o ülkede sıkıntılar azalır. Eski siyasi zihniyetten kurtulan Türkiye’miz bu yeni, dürüst ve doğru siyasetle, 10 senede, dev gibi problemlerinden, bir bir kurtularak, sıkıntılarını azaltmıştır. İşte AK Parti siyaseti de budur! Bizi diğer partilerden ve diğer anlayışlardan da daha farklı kılan budur. Çünkü artık memleketimizde siyaset; yalanın, dolanın hesabi davranışların sona erdiği, yalansız dolansız, temiz ve dürüst insanların yaptığı, dürüst siyaset anlayışı memleketimize hakim olmuştur. Çünkü biz Çanakkale’ye hizmeti öncelikli kılan, millete hizmet odaklı bir siyasi partiyiz. Bizim siyasi üslubumuz, hizmet üzerine kuruludur ve siyasetimizin öznesi Çanakkale’dir” diyerek sonlandırdı.

“Milletimiz değişim ve dönüşümleri görerek desteğini arttırmıştır”
23’üncü Dönem Milletvekili Müjdat Kuşku da yaptığı konuşmada, AK Parti’nin büyümeye devam ettiğini, milletin de yapılan değişim ve dönüşümleri iyi görerek desteğini arttırdığını kaydetti. Kuşku konuşmasında Türkiye’nin her yerinde açıkça anlaşılan değişim ve dönüşümün Çanakkale için de geçerli olduğunu, yaklaşan yerel seçimlerde bunun ispatlanacağına inandığını ifade etti.

Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, AK Parti iktidarının milletin teveccühü ile hizmet üretmeye ve geleceğin güçlü Türkiye’sini imar etmeye devam ettiğini söyledi. Kaşdemir, yaklaşan yerel seçimlerde AK Partinin Çanakkale merkezde de bu güçlü yapısını ve hizmet anlayışını iktidara taşıyacağını kaydetti.

İl Danışma Kurulu toplantısına AK parti Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Kutlu, Ak Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, 23’üncü dönem AK Parti Milletvekili Müjdat Kuşku, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ve teşkilat mensuplarından oluşan yaklaşık 500 yetkili ve yönetici katıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir