Ak Parti İl Kadın Kolları Etkili İletişim Derslerine Başladı

09 Mayıs 2012

Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları daha kaliteli işler başarabilmek ve belirledikleri hedeflere daha kolay ulaşabilmek için etkili iletişim derslerine başladı.

İletişim Fakültesi mezunu olan Ak Parti İl Kadın Kolları Tanıtım ve Medya Sorumlusu Pınar Dizman’ın anlatımıyla gerçekleşen derse ilginin yoğun olduğu gözlendi.

Dizman yaptığı açıklamada; “İçeriği ne olursa olsun, bir sorunu çözmek için insanların düşünce alışverişinde bulunmaları, yani iletişim kurmaları gerekir. İletişim yalnızca konuşmak demek değildir. İnsanlar düşünce, duygu ve isteklerini çeşitli iletilerle birbirlerine duyururlar. Kendimize yöneltilen bir iletiyi tam ve yüzde yüz doğru bir biçimde anlamak, hemen hemen olanaksızdır. Aynı şekilde, bir iletiyi başkalarına tam olarak aktarmak da son derece güçtür. Böylece, iletişim çoğu kez eksik kalır, çarpıtılır ya da yanlış anlaşılır. Bu durumda kişisel ya da toplumsal düzeyde bir takım iletişim arızalarına yol açabilir. Yani etkili olmayan bir iletişim gerginlik ve çatışma yaratabilir. Eğer iletişim etkili ise bir kimseden diğer kimseye iletilen düşünce ve duygular bozulmadan diğer kişi tarafından olduğu gibi anlaşılır. İletişimde kişinin konuşma biçimi, seçtiği sözcükler, ses tonu, beden duruşu, jest ve mimikler çok önemlidir ve iletişimde en önemli faktörlerden birisi de dinlemektir” dedi.

İl Kadın Kolları Başkanı Jülide İskenderoğlu ise bu eğitimlerin çok önemli olduğunu özellikle kurumsal kimliğin gerektirdiği iletişim yolları hakkında verilen bilgilerin iyi bir yol gösterici olacağını, bu tür eğitimlerin devam edeceğini ve AK Partili kadınların her alanda kaliteli işler başaracağına inandığını vurguladı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir