Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü’den Gökhan ve Önder’e Yanıt

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü’den Gökhan ve Önder’e Yanıt

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü yaptğı yazılı açıklamayla 6 Kasım 2012 tarihli basın açıklamasının üzerine açıklamalar yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve CHP Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder’e yanıt verdi. Öncü’nün basın açıklaması şöyle:

CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve CHP Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder uzun süren bir sessizlik döneminden sonra 6 Kasım 2012 tarihli basın açıklamam üzerine peş peşe açıklamalar yaparak sessizliklerini bozdu. Cevap niteliğindeki bu basın açıklamaları beni şaşırtmadı desem yalan olur. Zira bizim tanıdığımız Ülgür Gökhan ve Nejat Önder Partimizin yaptığı basın açıklamalarına genelde sessiz kalır; susmayı, gündem oluşturmasın diye cevap vermemeyi, akıllarınca halka unutturmayı tercih eder. Hazır sessizliklerini bozmuşken kendilerine daha önce yönelttiğimiz ancak cevaplamayı unuttukları sorulardan bir kaçını tekrar soruyorum:

1- Çanakkale Belediyesinin idaresinde ve denetiminde olan Halk Otobüslerinde bu denli büyük yolsuzluk nasıl yaşandı? Neden 90 civarında Halk Otobüsü ihalesiz bir şekilde sayın Belediye Başkanı’nın benzin istasyonundan aldı yakıtlarını? Neden kar eden otobüs işletmecileri Belediyenin idaresine girdikten sonra batma noktasına geldi?

2- Su İşlerinde yolsuzluklar yaşanırken siz Çanakkale’nin değil de bilmediğimiz başka bir şehrin mi Belediye Başkan’ıydınız? Vatandaşların su borçlarını ücret karşılığında sildiği, fatura bedellerini şişirdiği, vatandaşların bozuk olmayan sayaçlarını bozuk diyerek değiştirdiği iddia edilen Belediyeniz çalışanları sizin idarenizde ve denetiminizde değil miydi?

3- BİT olarak adlandırılan Belediye İktisadi Teşebbüsleri nasıl yılarca zarar ettirdiniz? Oturmaya yer bulunmayan Golf Çay Bahçesine nasıl yüz bin TL zarar ettirdiniz? Çanakkale Belediyesi’nin benzin istasyonuna nasıl zarar ettirmeyi başardınız?

Kaç tanesine yanıt vereceksiniz sabırsızlıkla bekliyorum.

Gerek sayın Gökhan gerekse sayın Önder beyanlarım için çamur at izi kalsın siyaset anlayışının ürünü olduğunu ifade ediyorlar ama aynaya bakıp yönetsel beceriksizlikleri neticesinde CHP Belediyeciliğinin artık çamurdan gözükmediğini göremiyorlar. Sayın Gökhan,ben sözümün arkasındayım. “CHP Belediyeciliği gırtlağa kadar batağa saplanmıştır” bu durum artık siyasi arenanın dışına çıkmış maalesef adaleti meşgul eder hale gelmiştir. Yolsuzluklarla, bozuk yollarla anılan bu şehir sizin eserinizdir. Çanakkale’de otopark sorunu yok diyebilecek seviyede bu şehirden bi haber bir belediye başkanıyla ne kadar tartışılabilir? Ne kadar çözüm üretilebilir?

Bu şehir için çözüm mercii halkımız teveccüh gösterirse artık AK Parti’dir. Teşkilatımız CHP yönetiminde kaybedilen yılların yaralarını sarmak için, bu şehrin insanlarının hak ettiği bir şehir inşa etmek için hazırdır, her bir üyemiz hizmet etmeye başlayacakları o kutlu günün şimdiden heyecanını yaşamaktadır.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir