Ak Parti Milletvekili Mehmet Daniş’ten CHP Milletvekili Tolga Çandar’a Tepki

25 Kasım 2013

CHP Muğla milletvekili Tolga Çandar’ın CHP Kepez Belde Başkanlığı’nın düzenlediği “Başöğretmen Atatürk” konulu panelde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sarf etiği ağır eleştirilere AK Parti milletvekili Mehmet Daniş’ten cevap gecikmedi.

Çandar’ın; “Başbakan diyorlar ya şimdi. Gözleri kör olsun inşallah. Yani inleye inleye gebersin inşallah. Bunu söylemek zorundayım” sözlerinin bir milletvekiline yakışmadığını belirten Daniş, gereğinin CHP yetkilileri tarafından yapılması gerektiğini ifade etti.

Daniş parti binasında yaptığı basın toplantısında şu ifadelere yer verdi:

“Özellikle misafir olarak geldiği, davet üzerine geldiği Çanakkale’de bir Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesinin, bir milletvekilinin sayın Başbakanımıza, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanına, siyasi bir partinin Genel Başkanına kullanmış olduğu ifadelerin kabul edilmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Öyle tahmin ediyorum ki bu basına yansıdıktan sonra kendisi özür dileyecektir veya CHP teşkilatı başta Çanakkale teşkilatı olmak üzere bununla ilgili girişimlerde bulunacaktır ve gereğini yapacaktır diye düşünüyorum. Bu üslup bu dil bizim siyasette hiçbir zaman hoş görmediğimiz, kullanmadığımız, ne milletimize ne de siyasetimize yakışmayacak üsluptur.
Bununla ilgili biz zaten kamuoyunun bilgisine düşmüş olan bu ifadeleri kendisine yakıştıramadık. Bir siyasetçiye yakıştıramadık. Ümit ediyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadroları da, yöneticileri de bu ifadeleri kendi partilerine yakıştırmayacaklardır. Özellikle sayın milletvekilinin ifade ettiği Çanakkale’ye bizim hemşerimiz olan bir Tuğgeneralin oğlunun vefatı üzerine yaptığı ziyareti hiç hoş karşılanmayacak şekilde orada ballandıra ballandıra anlatıyor olması o ailenin acılarını hatırlatmaktan başka bir şey olmamıştır. Biz o cenazede AK Parti’nin iki milletvekili olarak bulunduk. Hem bunu kendisine mal ederken Çanakkale CHP milletvekillerini de refüze eder bir imayla söylemesi ayrıca siyaseten şık olmamıştır. Nereden bakılırsa bakılsın tam bir faciadır. Siyasiye, siyasetçiye yakışmayan bir üslup ve dildir. Özellikle sanatçı kimliği adı altında daha da vahim bir duruma gelmektedir. Biz bu konuyla ilgili üzüntülerimizi dile getiriyoruz. Kendisinden veya örgütünden bu konuyla ilgili acilen açıklama bekliyoruz”

CHP Milletvekili Tolga Çandar Ne Demişti?
Çanakkale’de CHP Kepez Belde Başkanlığı’nca düzenlenen, ‘Başöğretmen Atatürk’ konulu panele CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleri damga vurdu.

Çandar, bir süre önce öldürülen Çanakkaleli Tümgeneral Hüseyin Demirarslan’ın TÜBİTAK’ta çalışan oğulunun cenazesinde, babasını arayıp başsağlığı dilemediği için Başbakan’ı eleştirdi. “Başbakan diyorlar ya şimdi. Gözleri kör olsun inşallah. Yani inleye inleye gebersin inşallah. Bunu söylemek zorundayım” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir