Akçapınar Köyü’nde Makine Nakışları Sergisi

Akçapınar Köyü’nde Makine Nakışları Sergisi
18 Mayıs 2010

Çanakkale merkeze bağlı Akçapınar köyünde 8 ay süren makine nakış kursunu bitirenler törenle belgelerini alırken, bu süre içinde ortaya çıkan eserler de sergi ile beğeniye sunuldu.

Akçapınar köyünde gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunması ile başladı. Okul halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından bir konuşma yapan Çanakkale Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hamit Saygılı, köylülerden gelen talep üzerini açılan kursun başarı ile tamamlandığını belirterek, ?12 kursiyerin katıldığı etkinlik yaklaşık 8 ay sürdü. Eğitmen Gönül Sezer tarafından verilen kursu başarı ile tamamlayan 12 kişiye de düzenlediğimiz törenle belgeleri vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra da köyde bu tür kurslar açılmaya devem edecek. Kursun açılmasında ve serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum? dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hamit Saygılı, Köy Muhtarı Metin Ünal, Okul Müdürü Recep Yurdabak ve diğer katılımcılar toplu olarak serginin açılışını yaptı. Eski okul lojman binasında açılan sergi 3 gün açık kalacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir