Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AKFA, Mahalle Meclislerinin Gündeminde…

AKFA, Mahalle Meclislerinin Gündeminde…

Çanakkale Kent Konseyi Mahalle Meclisleri AKFA dosyasını tartışıyor. Mahalle meclislerinde düzenlenen toplantılara katılan mahalle sakinleri konu ile ilgili görüşlerini ve önerilerini ifade ediyorlar.

Çanakkale Kent Konseyi’nden konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede Çanakkale halkının toplantılara büyük ilgi gösterdiği ve katılımcıların sahil şeridinin halka açık olmasını istedikleri ifade edildi.

Mahalle Meclisleri Dayanışma Pikniği
Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisinin organizasyonuyla bir araya gelen Mahalle Meclisleri Lapseki Dumanlı Dağ?da piknik yaptı, Şahinler köyü halkı ile çevre konusunda paylaşımlarda bulunuldu.

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi, Mahalle meclisleri, Çanakkale Çevre platformu, Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün katkıları bir araya gelen 80 kişi Lapseki 750 rakımlı Dumanlı dağı yangın gözetleme kulesine çıktı. Çevre gözlemin yapılıp şiirin okunmasının ardından tüm katılımcılar yaya olarak ormanlık alandan bir saate yakın yürüyüşle piknik alanına ulaştı. Piknik alanında halaylar çekilip, ip atlama, halat çekme, mendil kapmaca, çuval yarışı, balon patlatma gibi yarışmalar yapıldı.
Lapseki Şahinler köyü halkı ziyaret edilerek köylü ile köy kahvesinde sohbet edildi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir