Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Akıllı Bisiklet Üniteleri Monte Ediliyor!

Akıllı Bisiklet Üniteleri Monte Ediliyor!

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve kısa adı ÇABİS olan “Çanakkale Belediyesi Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi ve Bisiklet Kullanımını Teşvik Projesi” kapsamında park ünitelerinin montajı gerçekleştiriliyor.
Çanakkale sınırları içerisinde kent içi erişimi kolaylaştırmak, toplu taşıma sistemlerini besleyici nitelikte ara imkânlar oluşturmak, çevresel ve sürdürülebilir bir ulaşım aracının kullanılmasını özendirmek için geliştirilen bisiklet kiralama sistemi olan ÇABİS için çalışmalar sürüyor.
Vatandaşların bisiklet kiralamasına olanak sağlayacak olan proje kapsamında Golf Çay Bahçesi, İskele, Çanakkale Belediyesi Hizmet Binası, Barış Kordonu ve 75. Yıl Parkı bölgesinde Akıllı Bisiklet Kiralama İstasyonlarının park ünitelerinin montajları yapılıyor. Sistem; ÇABİS Üye Kart, Kent Kart ve Kredi Kartı olmak üzere 3 farklı şekilde hizmet verecek olup, Ağustos ayı içerisinde uygulamanın hizmete girmesi planlanmaktadır.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir