Akşam Yemeği’nin Satışları Başladı

12 Aralık 2019

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda, Bursa Devlet Tiyatrosu seyirci karşısına can alıcı soruların sorulduğu bir oyunla çıkıyor.

Hollandalı yazar Herman Koch’un yazdığı, Kees Prins’in sahneye uyarladığı, Can Çelebi’nin dilimize çevirdiği ve Süheyla Elbaş Zeybek’in yönettiği “Akşam Yemeği” 11 Ocak Cumartesi günü saat: 20.00’da ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesinde sahneleyecek. Tiyatronun biletinin satışa çıkarıldığını duyuran İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; öğrenci biletinin 6 TL, tam biletin ise 9 TL olduğunu açıkladı. Bilet satışı ise İskele Meydanı Turizm Danışma Bürosu’ndan yapılacak.

OYUNUN KONUSU
“Bu gerçek bir olay. Vahşi, acı ve gerçek. Ergenlik çağındaki ikisi kuzen üç genç, parti çıkışında bir bankamatikte karşılaştıkları evsiz bir kadını hunharca öldürür. Şiddetin hatta barbarlığın ulaştığı noktayı gösteren hayli sarsıcı bu olayı, Hollandalı yazar HermanKoch ‘Akşam Yemeği’ adıyla romanlaştırır, KeesPrins de sahneye uyarlar. Oyun, gençlerin “küçük burjuva” ailelerini lüks bir restoranda akşam yemeğinde bir araya getirerek, “şiddet” olgusunu masaya yatırıyor. Ve can alıcı soruları soruyor: Çocuklarınızı, ailelerinizi ve sahip olduklarınızı korumak için ne kadar ileri gidebilirsiniz? Onları ele verir misiniz? Yoksa üstünü örtmeye mi çalışırsınız? Buyurun mahkemeyi siz kurun…”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir