AKUT Çanakkale Ekibinden Eğitime Destek

18 Mayıs 2010

AKUT Arama Kurtarma Derneği Çanakkale ekibi, Kayadere İlköğretim Okulu Ana Sınıfının daha iyi koşularda eğitim vermesi için çalışma başlattı.

Kayadere Köyü İlkoğretim Okulu Ana sınıfının imkansızlıklar içerisinde eğitim öğretim çalışmaları yürüttüğünü belirten AKUT Çanakkale Arama Kurtarma Derneği ekip lideri Hüseyin Şahin, ?Bizler de sosyal sorumluluk projemiz kapsamında bu okula yardımcı olmaya karar verdik. Bu kapsamda ilk etapta okulun ihtiyaçlarının giderilebilmesi amacıyla sponsor arayışlarına girdik. Ana sınıfının temel ihtiyacı olarak belirlenen mobilya eksiğini gidermek için Çavuşköylü Mobilya ile iletişime geçtik. Çavuşköylü Mobilya?dan Fahri Karapınar, AKUT?un bu girişimini karşılıksız bırakmayarak mobilyaları okula gönderdi. Bizlerde AKUT gönüllülerinin katılımıyla mobilyaların nakliye ve montajını tamamlayarak mobilyaları hizmete hazır hale getirdik. Mobilyaların yanı sıra AKUT Genel Merkezinden temin edilen boyalar ile ana sınıfının boya işleri de ekibimiz tarafından yapılarak bakım çalışması sona erdi? dedi.

Öte yandan okul yöneticileri de AKUT?un çalışmalarını taktirle karşıladıklarını belirterek, öğrencilerin daha iyi koşullarda eğitim görmesi için yapılan özverili çalışmaları sebebiyle emeği geçenlere teşekkür etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir