Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AKUT Ekipleri, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda Bir Araya Geldi

AKUT Ekipleri, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda Bir Araya Geldi

Türkiye’ye yayılmış 27 operasyonel ekibi olan AKUT Arama Kurtama Derneği gönüllüleri, ilk defa organize edilen etkinlik ile 253 bin şehidin yattığı Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda bir araya geldi.

Türkiye’nin değişik bölgelerinden sabah saatlerinden itibaren Çanakkale’ye gelen AKUT gönüllüleri Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda Seddülbahir bölgesinde kamp kurdu. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı kampta aktif şekilde çalışan HF telsiz istasyonu da kuran AKUT ekibi bu istasyonu üzerinden tüm dünyaya “TC15GLB” çağrı adıyla etkinlikleri duyurmaya başladı. Öte yandan Büyükkemikli burnunda “Hastane Gemisi” olarak bilinen batığa da anı dalışı gerçekleştirildi. AKUT İstanbul ekibinden Bülent Selçuk’un ekip liderliğini yaptığı dalışta Bursa, Çanakkale Kocaeli ve İstanbul’dan toplam 9 dalgıç 97 yıl önce batan hastane gemisine anı dalışı yaparak deniz dibine AKUT’un flamasını bıraktı. AKUT üyeleri gece 21.00’dan sabah 06.00’ya kadar “İlk Şehitler” anıtında saygı nöbeti tutacak ve etkinlik 18 Mart günü Abide’deki törenlere katıldıktan sonra tamamlanacak.

İHA

Filtreler:

Yorumunuz