Alan Kılavuzları Kooperatifi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Alan Kılavuzları Kooperatifi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
21 Ocak 2012

Alan Kılavuzları Kooperatifi bilgilendirme toplantısı Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park Dinlenme Tesisleri’nde yapıldı.

Alan kılavuzlarının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Milli Park Müdürü Ozan Hacıalioğlu, Milli Park Müdür Yardımcısı Erhan Alhan ve kooperatif yönetim kurulu üyeleri iştirak etti. Yemekli toplantıda bir konuşma yapan Milli Park Müdürü Ozan Hacıalioğlu alan kılavuzlarının yaptıkları işin çok önemli olduğunu belirterek, “Sizler milli parkın aynasısınız. Yarımadaya gelen ziyaretçilerin buradan memnun ayrılmaları çok önemli. Çünkü Anadolu’da bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz, Cumhuriyetin ön sözünün yazıldığı bu vatan toprağını ziyaret edenler bu gün dahi duygulanıp burada şehit düşen ve gazi olanlar için hala ağlıyor. Şu anda hali hazırda 536 alan kılavuzu var. Burada yaptığımız işlerle ve uygulamalarla yurdun diğer bölgelerinde görev yapan milli parklara yön veriyoruz. Bu ayın sonunda ya da Şubat başında bütün milli park yöneticilerinin katılacağı ve bizim ev sahipliğini yapacağı bir toplantı gerçekleştirilecek. Bu toplantıda genel müdürlüğe sunduğumuz oluşumun son rötuşlarını yapacağız. Yeni oluşum Mart ayı başlangıcıyla fiilen hayata geçecek. Bu oluşumla birlikte bütün alan kılavuzlarının kooperatife üye olmaları gerekiyor. Bu sebeple kooperatife üye olmayanların tura çıkması bundan sonra imkansız olacak” dedi.

Alan Kılavuzları Kooperatif Başkanı Hilmi Çelik de yaptığı konuşmada yönetimle beraber bir oluşum protokolünü hazırlayıp Milli Park yetkililerine ulaştırdıklarını ve genel müdürlüğün bu metni incelediğini söyledi. Yapılacak protokolün 18 Mart’ta yürürlüğe gireceğini de belirten Çelik, “Bu protokol neticesinde milli parkın saha kontrolüne ve emniyet işine gireceğiz. Oluşum giriş ünitelerinde bilet kesimi ve alan kılavuzlarının ücretinin ödenmesi gibi işlere de bakacak. Böylece burada muhasebe dahil ortalama 6 kişi çalıştırılcak” dedi.

Toplantı yemeği organize eden Yerel Tarihçi Ahmet Uslu’ya ve Milli Park Dinlenme Tesisi İşletmecisi Engin Derse’ye günün anısına plaket verilmesi ile sona erdi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir