Altı Nokta Körler Derneği’nden Van’daki Ortaokula Yardım Kampanyası

10 Nisan 2014

Altı Nokta Körler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Uğur Karabıyık, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında Van’ın Edremit Yunus Emre Ortaokulu’na ulaştırılmak üzere bir yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Karabıyık açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Şubat 2014 ataması ile Van Edremit Yunus Emre Ortaokulu’na Türkçe öğretmeni olarak atanan şube gönüllümüzün okulun eksiklerini ve öğrencilerin imkansızlıklarını anlatması üzerine Altı Nokta Körler Derneği Çanakkale şubesi olarak çoğunlukla depremde ailelerini kaybetmiş ya da kendisi göçük altında kalarak saatler sonra çıkarılmış, hala depremin izlerini taşıyan, maddi durumları okul forması, kitap, defter vb. alamayacak kadar kötü olan depremzede öğrencilerin okumaya çalıştığı Yunus Emre Ortaokulu’na ulaştırılmak üzere bir yardım kampanyası başlatma gereği duyduk.
Hemen hemen her şeye ihtiyaçları olan okul ve öğrencilerinden bahseden gönüllümüz. “Çocuklardan okuma kitabı istediğinden fakat hiç okuma kitabına sahip olmayan öğrencilerin öğretmenlerini kırmamak için Kuran-ı Kerim meali getirdiklerinden, öğrencilerin maddi durumu olmadığı için okulun formasının olmadığı” vb. gibi bilgiler verince biz de bu konuda elimizden geleni yapmak için bugün ihtibarı ile bir destek kampanyası başlatmaya karar verdik. Bu konuda duyarlı olan, yardımcı olmak isteyen herkesin kampanyamıza katkıda bulunmalarını rica ediyoruz.
Kampanya dahilinde her şeye ihtiyacı olan okul ve öğrenciler için (ortaokul seviyesinde okuma kitabı, yardımcı kaynak kitap, test kitabı, kırtasiye malzemesi, resim ? müzik ? beden eğitimi ile ilgili araç gereç ve malzemeler, kıyafet, ayakkabı, sınıf süsü, elişi kağıdı, fon kartonu, mukavva, pano, ansiklopedi haricindeki bilgi verici kaynaklar (bilim, çocuk vb. gibi), fotokopi kağıdı. Kısacası öncelikle ortaokul seviyesinde kütüphane olmak üzere her şeye ihtiyaçları olan okula göndermek istediğiniz her şeyi 26 nisan 2014 Cumartesi günü saat: 17:00’a kadar derneğimize bırakmanızı önemle rica ederiz.
not: Derneğimiz pazar günü haricinde haftanın 6 günü 12:00 ile 17:00 saatleri arasında açıktır.
Dernek Wdres: Kemalpaşa Mahallesi Belediye İş Merkezi 2. kat numara: 95
Merkez Çanakkale
tel: 0286 217 06 10 ? 0554 315 39 75

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir