Altın Aramalarına Dikkat Çekmek İçin Başkan Elma Dağıtıyor

14 Ocak 2016

Çanakkale Belediyesi, kentteki anaokul, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine Kazdağlarının meşhur elmasından dağıtmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, Gazi Ortaokulu’nda gerçekleşen elma dağıtımına katıldı. Başkan Gökhan, öğrencilerle sohbetinde Kazdağlarının doğal varlıklarının, bölgeden çıkarılmak istenilen altından daha değerli olduğunu söyledi.


Başkan Gökhan, Gazi Ortaokulu’nun yönetici, öğretmen ve öğrencileriyle anlamlı bir etkinlikte bir araya geldi. Son dönemlerde maden faaliyetlerinin tehlikesi altında bulunan, Dünyanın oksijen bakımında sayılı bölgelerinden Kazdağlarında yetişen meyvelerin çocuklarla buluştuğu kampanyayı, yönetici ve öğrencilere anlatan Başkan Gökhan, yerel üreticilere destek olmak, öğrencilere meyve tüketim alışkanlığı kazandırmak ve Kazdağlarındaki doğa mücadelesi konusunda öğrencilerin de bilgilendirilmesi amacıyla kampanyanın başlatıldığını kaydetti. Başkan Gökhan, aynı zamanda elmalar ile birlikte dağıtılan broşürlerde de hem Kazdağları hem de bu bölgeyi tehdit eden unsunlar hakkında bilgiler verildiğini aktardı.
Özellikle altın madencileri tarafından Kazdağlarının su kaynakları, besin unsurları, yeşil alanları ve oksijeninin tahrip edildiğine dikkat çeken Başkan Gökhan, bu konuda başlatılan mücadelenin sonuna kadar devam ettirilmesi gerektiğinin de altını çizdi.
Başkan Gökhan, özellikle öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında, “Neresinden bakarsanız bakın, risk altındayız. Biz de buna müsaade etmeyeceğiz diyoruz. Sizlerin de genç yaşta bu bilgilere sahip olmanız gerekir. Ben sizin de belediye başkanınızım. Size doğruları söylemek, tehlikelerden haberdar etmek benim görevim. Siz de büyüklerinize iletin. Onlar da karşı çıksın” diye konuştu.
Öğrencilere, Kazdağlarının meşhur elmalarını dağıtan Başkan Gökhan, aynı zamanda keyifli bir sohbet de gerçekleştirdi. Başkan Gökhan ayrıca, her okul ziyaretinde olduğu gibi yönetici, öğretmen ve öğrencilerin istek ve taleplerini de dinleyerek, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir