Altın Yıllar Yaşam Merkezi İçin İmzalar Atıldı

08 Ocak 2014

65 yaş üzeri kentlilerin altın yıllarını aktif, sosyal ve sağlıklı olarak geçirmelerinin hedeflendiği ve Barbaros Mahallesi’nde yapılması planlanan Altın Yıllar Yaşam Merkezi Binası Projesi için 7 Ocak 2014 tarihinde düzenlenen tören ile birlikte Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve yapım işini alan müteahhit arasında karşılıklı olarak imzalar atıldı.

Başkanlık Makamında düzenlenen imza töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi Spor Merkezi’nin arka alanında kalan bölgede sosyal ve kültürel etkileşimlerden uzak kalan ve kentimizde ikamet eden 65 yaş üzeri kentliler için iki katlı bir bina inşa edileceğini kaydetti. Başkan Gökhan, “Burada amacımız, sosyalleşme ihtiyacı olan kentlilerimizi bir araya getirmek, sosyalleşmelerini sağlamak, tıbbi açıdan destek olmak, kültür, sanat, eğitim ve eğlence faaliyetlerini bir arada yapmalarını sağlamak, evde tek başına kalamayan yada sosyalleşme fırsatı bulamayan yaşlılarımızı bir araya getirerek hobilerini yapmalarını sağlamak ve buluşturmak” diye konuştu.

Başkan Gökhan, iki katlı olarak planlanan binanın zemin katında yemekhane, sağlık odası, idari kısım, eğitim odaları, bilgisayar odası, beyin sporları, seramik, şekil verme, boyama gibi hobilerin gerçekleştirilebileceği oda, müzik odası, resim odası ve çok amaçlı salonun bulunacağını, birinci katta ise dinlenme odaları, kafeterya ve terasın yer alacağını kaydetti. 7 bin 162 metrekarelik parsel alanında toplam olarak 2 bin 185 metrekarelik bir inşaat alanının bulunacağını belirten Başkan Gökhan, geri kalan parselin ise botanik bahçesi ve yeşil alan olarak düzenleneceğini de vurguladı. Başkan Gökhan, binanın kuzey rüzgarlarını engellemesi açısından L formunda olacağını sözlerine ekledi.

Düzenlenen ihale sonucunda 1 milyon 794 bin TL’lik bedelle 300 günlük bir iş süresinin bulunduğunu da belirten Başkan Gökhan, yer tesliminden sonra başlayacak inşaat faaliyetlerinin 2014 Kasım ayında tamamlanmasının beklendiğini ifade etti.

“YAŞLILARIMIZI ÖNEMSİYORUZ”
Altın Yıllar Yaşam Merkezi Projesi kapsamındaki faaliyetlerin devam ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Gökhan, “Yeni binada yaşlılarımızla daha da yoğun bir birliktelik sağlayacağız. Bunu önemsiyoruz. Çünkü yaşlandıkça insanlar yalnızlaşıyorlar. Onun için bir vesileyle bir araya gelebilmelerini sağlamamız lazım. Bu kapsamda biz onları evlerinden de alıp yeniden evlerine de bırakıyoruz. Süreç içerisinde merkezde kısa süre de olsa kalmalarını sağlayacak bir projemiz de var. Örneğin aile fertleri kısa süreli kentten ayrıldığında evlerinde yalnız kalamayan yaşlılarımızı belli bir süre misafir etme şansını da yaratmaya çalışıyoruz. Inşaat ilerledikçe, biz de projeyi geliştireceğiz. Işlevsel bir hale gelmesini sağlayacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ise, karşılıklı olarak imzalar atıldı.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir