Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde Mutlu Gün

Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde Mutlu Gün
26 Kasım 2013

Çanakkale Belediyesi tarafından hazırlanarak Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü ortaklığında yürütülen ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2013 Sosyal Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen ‘Altın Yıllar Yaşam Merkezi Projesi’ 1. Devre Çalışmaları Kapanış Programı 22 Kasım Cuma günü Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleşti.

Çanakkale’de ikamet eden 65 yaş üzeri vatandaşların evlerinden çıkarak sosyalleşmelerini sağlamak ve yaşam kalitelerini artırmak amacıyla düzenlenen projenin 1. devre kapanış programına, Vali Yardımcıları Mustafa Tüysüzoğlu, Bekir Sıtkı Dağ, Belediye Başkan Vekili Fatma Sağlam Olcaytu, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, İdare Mahkemesi Başkanı Orhan Çıldıroğlu, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yardımcısı Halil Aymaz, Çanakkale İŞKUR Müdür Yardımcısı Zeynel Sevencan başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi, Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nin katılımcıları ve aileleri, proje kapsamında düzenlenen Hasta ve Yaşlı Bakımı Kursu katılımcıları ile çok sayıda davetli katıldı.

24 Mayıs 2013 tarihinde hayata geçirilen proje kapsamında düzenlenen programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkan Vekili Fatma Sağlam Olcaytu, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Çanakkale Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen bu projenin, kentimizdeki kıdemli hemşerilerimizin yaşam kalitelerini yükseltmek ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla düzenlendiğini kaydetti. Projenin geliştirilerek devam ettirileceğini belirten Sağlam, projeye destek veren ve katkı sunanlara da teşekkürlerini iletti.

KATILIMCILAR MERKEZDEN ÇOK MEMNUN
Merkez katılımcıları adına birer konuşma yapan Feride Gençözcan ve Erdoğan Günyüz ise, merkezden çok memnun olduklarını belirterek, Çanakkale Belediyesi’ne, merkez çalışanlarına ve projeye destek verenlere teşekkürlerini sundu.

KURSİYERLER ÖDÜLLERİNİ ALDI
Proje kapsamında düzenlenen Hasta ve Yaşlı Bakımı kursuna katılan ve başarıyla tamamlayan 16 kursiyere de programda sertifikaları takdim edildi. Kentlilerin kişisel gelişimlerini ve bölgede önemli bir istihdam açığı bulunan iş kolundaki kalifiye çalışan sayısını arttırmaya yönelik açılan bu kursun sonunda 1 kursiyerin istihdam edildiği belirtildi.

6 aylık proje kapsamında merkezde düzenlenen çok sayıda kurs, etkinlik ve faaliyete katılım gösteren 65 yaş üzeri kentliler de program kapsamında sertifikalarını aldı.

Merkezde düzenlenen Beyin Sporları Atölyesi kapsamındaki dama, tavla ve satranç turnuvaları ile El Becerilerini Geliştirme ve Hobi Atölyesi çalışmaları kapsamındaki model uçak yapımı eğitimlerini başarıyla tamamlayan merkez katılımcılarına da sertifikaları ve ödülleri takdim edildi.

Öte yandan, proje süresince katkılarını ve desteklerini esirgemeyen gönüllülere de hediyeleri takdim edildi.

6 AY DOLU DOLU GEÇTİ
Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada hem katılımcılar hem de kentliler tarafından memnuniyetle karşılanan ve başarıyla ilk döneminin sonuna gelen projenin tüm süreci de başarıyla geçtiği kaydedildi. 6 aylık süre zarfında, hem katılımcıların hem de kentlilerin bilgi edinme şansı yakaladığı çok sayıda çalıştay, eğitim çalışması düzenlendiği belirtildi. Katılımcıların kültürel ve sosyal aktiviteler ile birlikte hem yeteneklerini keşfettiği hem de yaşamlarının altın yıllarını sosyalleşerek geçirme imkanı bulduğu ifade edilirken program, merkezin en renkli ve keyifli aktivitelerinden biri olan müzik çalışmaları kapsamında kurulan Demli Sesler Korusu’nun konseri ile devam etti. Ömer Aydın şefliğinde bir araya gelen koronun konseri katılımcılardan büyük alkış aldı.

KATILIMCILARIN EMEKLERİ DE SERGİLENDİ
Program, El Becerilerini Geliştirme ve Hobi Atölyesi kapsamında düzenlenen ahşap boyama, takı tasarımı, model uçak yapımı ve resim çalışmalarına katılan 65 yaş üzeri kentlilerin yapmış olduğu el emeği eserlerin sergisinin gezilmesi ile son buldu. Sergi, katılımcılardan da büyük beğeni topladı.

Katılımcıların büyük memnuniyetle çalışmalarında yer aldığı, kentlilerin de beğenisini kazanan Altın Yıllar Yaşam Merkezi projesi kapsamındaki etkinliklerin 65 yaş üzeri kentlilere hizmet vermeye devam edeceği belirtildi.

canakkale.bel.tr

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir