Altınok Yapı: “Mantolama Vatandaşa Kazandırıyor”

14 Mart 2013

Çanakkale Altınok Yapı Sahibi Alper Altınok, binalara yapılan mantolama sayesinde ısıtma giderlerinin yarı yarıya düştüğünü söyledi.

Binaları ısıtmak için harcanan enerji ve buna ödenen bütçeler vatandaşı zor durumda bırakıyor. Özellikle soğuk günlerde kombilerine yüklenen ve ısınmak isteyen vatandaşlar yüksek faturaları gördüğünde ise zor anlar yaşıyorlar. Çanakkale’de yapı sektörünün önemli firmalarından Altınok Yapı Sahibi Alper Altınok, binalara gerçekleştirdikleri mantolamanın ısınma maliyetlerinin düşürmenin en kolay ve etkili yolu olduğunu söyledi. Altınok Yapı Sahibi Alper Altınok, “Ülkemizde doğalgaz başta olmak üzere yakıt fiyatlarında zaman zaman yaşanan artış insanları korkutuyor. Bu sebepten dolayı, ısı yalıtımı yaptırmak günümüz enerji fiyatları göz önünde bulundurulduğunda çok mantıklı bir karar. Artış doğalgaz fiyatlarının enflasyon üzerinde gösterdiği artış dolayısı ile daire başına ödenen ısınma giderinde normal olarak artıyor. Özellikle doğalgaz fiyatlarındaki artıştan dolayı, ısı yalıtımı yaptırmak bugün kendini 2 yıl öncesine nazaran 1,5 yıl gibi daha kısa sürede amorti etmektedir. Isı yalıtımının, son yıllarda banka kredisi ve taksit imkânı ile sunulması sayesinde, sağlanan tasarruf ile tüketici ek bedel ödemeden yatırımı gerçekleştirmektedir. Amortisman süreci sonrasında ise kara geçmektedir.” dedi.

Mantolamada müşterilere uygun fiyatlarla taksitli ödeme kolaylığı da sağlayan Altınok Yapı, vatandaşı ekonomide kazanmaya çağırıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir