Amatör Spor Haftası Etkinliklerle Kutlanacak

Amatör Spor Haftası Etkinliklerle Kutlanacak
23 Eylül 2013

30 Eylül – 06 Ekim 2013 tarihleri arası Amatör Spor Haftası olarak kutlanacak. Amatör Spor Haftası İl Tertip Komitesi 23 Eylül Pazartesi günü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü’nün başkanlığında etkinlik programını belirlemek için bir araya geliyor.

Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcuların halka tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek, spora katılımın üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin panel, sempozyum, açık oturum, çalıştay v.b. etkinlikler ile ülkedeki topyekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasının amaçlandığı belirtilirken planlanan hafta; spor faaliyetlerinde yer alacak tüm grupların ildeki milli sporcu, antrenör, hakem ve engelli sporcuların da katılımlarıyla önceden belirlenmiş güzargah boyunca müzikli kortej eşliğinde yürüyerek kent genelinde Amatör Spor Haftası farkındalığının sağlanmasıyla başlayacak. Açılış programı konuşmalar ve yerel sanatçıların vereceği konserlerle zenginleştirilerek, etkinlik alanlarında spor aktivitelerinin tanıtımları yapılacak.

23 Eylül 2013 tarihinde saat 16:00’da gerçekleştirilecek toplantıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü’nün başkanlığında, faaliyetler içinde bulunacak kurumların temsilcilerinden oluşacak Amatör Spor Haftası İl Tertip Komitesi’nin kurularak kutlamalar programını belirleyeceği öğrenildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir